wejdź na www.przemyslawpufal.pl

Istnieje powszechne przekonanie, że nieśmiałość i introwertyczność idą ze sobą w parze. W rzeczywistości spotyka się introwertyków śmiałych i nieśmiałych, tak samo jak są śmiali i nieśmiali ekstrawertycy. Introwertycy to ludzie, którzy energię życiową czerpią z samych siebie. Cieszą się własnym wewnętrznym światem myśli i refleksji. Lubią spędzać czas sami ze sobą. Introwertyk wolny od nieśmiałości bez problemu wchodzi w kontakty z innymi. Potrafi utrzymać wysoki poziom energii społecznej, ale tylko przez ograniczony czas. Potem się męczy, czuje potrzebę wycofania w swój świat, gdzie może być sam i znowu naładować baterie.

Wolny od nieśmiałości introwertyk często wychodzi wcześniej z przyjęcia. Introwertyk nieśmiały, podobnie jak jego śmiały kolega, także czerpie energię ze swego świata wewnętrznego. Jednak nie będzie tak łatwo wchodził w kontakty towarzyskie. Zwykle potrzebuje więcej fizycznej przestrzeni między sobą i ludźmi, których zbyt dobrze nie zna. Często woli spędzać czas w domu na czytaniu, słuchaniu muzyki, używaniu komputera lub codziennym krzątaniu się.

Śmiały ekstrawertyk czerpie energię przede wszystkim z obecności innych ludzi. W towarzystwie czuje się od razu świetnie, lubi posiedzieć z ludźmi jak najdłużej. Nieśmiały ekstrawertyk natomiast także czerpie energię od innych, ale musi minąć trochę czasu, zanim poczuje się z nimi swobodnie. Kiedy się oswoi z otoczeniem, zwykle czuje się bardzo dobrze, prowadzi rozmowy i czuje przypływ sił witalnych, w miarę jak sytuacja towarzyska się rozwija. I będzie jedną z ostatnich osób opuszczających towarzyskie spotkanie.

Oczywiście ludzie nie dzielą się wyraźnie na te cztery kategorie. Żywych ludzi nie da się tak poszufladkować. Raczej mamy po prostu tendencję ku jednej czy drugiej kategorii, ale zależnie od okoliczności możemy się między nimi przemieszczać lub mamy tendencje mieszane.

WIĘCEJ: ŻYJ PEŁNIĄ ŻYCIA POMIMO NIEŚMIAŁOŚCI I LĘKU. W DRODZE DO PEWNOŚCI SIEBIE

ODBIERZ PREZENTY>>>

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: