wejdź na www.przemyslawpufal.pl

Dzień Teściowej

5 marca obchodzony jest Dzień Teściowej. Tego samego dnia swoje święto obchodzą dentyści. Zastanawia się czy to przypadek czy czyjeś celowe działanie, że niby teściowie zadają taki ból jak dentyści?

Oczywiście nie musi tak być. Co innego teściowa z dowcipów, a co innego ta realna, która może być wsparciem i ostoją dla synowej czy zięcia. Jakoś znowu zapomina się o teściu, tak jakby miał dużo mniejszą rolę do odegrania. A może po prostu panowie teściowie nie angażują się aż tak mocno i nie przeżywają tak wszystkiego jak teściowe? Bardziej chyba zajmują się sprawami bytowania, niż wzajemnych kontaktów.

A kiedy zaczynają się problemy, które później tak trudno rozwiązać? Gdy teściowie nie akceptują wyboru swojego dziecka co do partnera. Ich wyobrażenie o synowej, zięciu nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości: a nie taki, a nie taka, a rodzina zła, a mezalians… Oczywiście wybór partnera należy do dziecka, ale rodzice często próbują ingerować w to i ich niechęć potrafi przetrwać całymi latami. Jak więc synowa czy zięć mają mieć pozytywny stosunek do teściów, skoro oni zaraz na starcie ich skreślili? Trudne, ale możliwe. Po prostu być sobą, pokazać co jest się wartym i nie dać się wciągnąć w nieustające kłótnie o wszystko.

I dlatego najlepiej jest mieszkać zupełnie osobno, a nie z rodzicami którejś ze stron związku. Statystyki są nieubłagane: siłą rzeczy relacje z teściami, jak również między małżonkami, są gorsze częściej tam, gdzie doszło do wspólnego zamieszkania. Wiadomo, przebywanie ze sobą od rana do wieczora, wchodzenie sobie w drogę, odmienne nawyki i przyzwyczajenia, brak swobody, dają w rezultacie wzajemną niechęć. Spotkania od czasu do czasu są bezpieczniejsze…

Idź więc albo zadzwoń tego chociaż tego 5 marca do upierdliwej teściowej czy nieznośnego teścia i złóż życzenia. A co!

ODBIERZ PREZENTY>>>

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: