wejdź na www.przemyslawpufal.pl

Fragment ebooka „Sztuka skutecznego życia”>>>

Mimo dość tajemniczej nazwy jest to bardzo prosta zasada, którą każdy zrozumie bardzo szybko. Głosi ona, że najkrótszą drogą między dwoma punktami oddalonymi od siebie jest linia prosta. 

Jest to jedno z podstawowych praw geometrii i z pewnością już o tym kiedyś słyszałeś, bo i nieraz w szkole podstawowej nauczyciele omawiali to na lekcjach matematyki.

Mimo wszystko posłużę się kilkoma przykładami, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć, w jaki sposób możesz wpłynąć na skuteczność swojego działania, wykorzystując tę zasadę, oraz jak wdrożyć ją w swoje życie.

Oto jeden z przykładów:

Jeśli chcesz pojechać z Warszawy do Gdańska, to najszybszym sposobem dotarcia do celu będzie wybranie trasy Warszawa – Gdańsk.

Wyjedziesz z Warszawy i od razu skierujesz się na Gdańsk. Nie będziesz jechał do Gdańska przez Łódź, a potem Wrocław i Szczecin, prawda?

Jeśli chcesz osiągnąć jakiś konkretny rezultat w swoim życiu (powiedzmy — chcesz schudnąć albo zacząć prowadzić własny biznes),

to nie potrzebujesz do tego żadnych dodatkowych czynności, ponieważ będą Cię one tylko opóźniać. Powinieneś wybrać prostą trasę, która prowadzi do sukcesu i osiągnięcia tego, co sobie założyłeś.

Jak się przeważnie okazuje, w praktyce niestety tak nie jest i bardzo często mamy do czynienia raczej z drogą naokoło celu niż z prostą ścieżką do niego.

Dodatkowe „postoje i przesiadki” w drodze do sukcesu sprawiają, że odwleka się on w czasie, i przeszkadzają nam osiągnąć to, czego chcieliśmy. Któż z nas nie znalazł się chociaż raz w sytuacji, kiedy to zamiast skupić się na wykonywaniu pracy, zajmował się czymś innym — rozmową ze znajomymi, załatwianiem niepotrzebnych spraw itp., a praca czekała. Zamiast zabrać się do pracy i wybrać prostą ścieżkę do celu, wybieraliśmy ścieżkę naokoło i z dwoma przystankami.

 

 

 

<<<KLIKNIJ TUTAJ I ODBIERZ PREZENTY>>>

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: