wejdź na www.przemyslawpufal.pl

 Na pewno wiesz, że warto mieć marzenia, a spełnianie marzeń jest możliwe poprzez aktywne działanie takie jak konkretna realizacja celów.

Niestety większość osób, które o tym wiedzą, nie stosują tej wiedzy w praktyce. Każdy chce poznać sekret na sukces życiowy, a gdy go poznaje to albo go nie zauważa albo nie docenia. Przypomina mi to pewną fantastyczną opowiastkę pt. „Kamień filozoficzny” zaczerpniętą z książki „Modlitwa żaby” Anthonyego de Mello:

„Mówią, że kiedy spalono wielką Bibliotekę Aleksandryjską, ocalała tylko jedna książka. Była to bardzo zwyczajna książka, nudna i nieciekawa, więc sprzedano ją za parę groszy biedakowi, który ledwie umiał czytać.

Jednakże książka ta, jakkolwiek na nudną i nieciekawą wyglądała, była prawdopodobnie najcenniejszą książką na świecie, gdyż na wewnętrznej stronie tylnej okładki nagryzmolono dużymi, okrągłymi literami parę zdań, które zawierały tajemnicę Kamienia Filozoficznego – małego kamyczka, który mógł wszystko czego dotknął, zamienić w czyste złoto.

 Napis oznajmiał, że ten cenny kamyk leży, gdzieś na brzegu Morza Czarnego wśród tysiąca innych kamieni, które są identyczne jak ten, tyle tylko, że podczas gdy pozostałe kamienie są zimne w dotyku, ten jeden jest ciepły, jak gdyby był żywy. Mężczyzna uradował się swoim szczęściem. Sprzedał wszystko, co miał, pożyczył dużą sumę pieniędzy, która wystarczyłaby mu na rok i wyruszył nad Morze Czarne, gdzie rozbił namiot i rozpoczął mozolne poszukiwania Kamienia Filozoficznego.

 Zabrał się do tego w następujący sposób: podnosi kamyk; jeżeli był zimny w dotyku, nie rzucał go z powrotem na brzeg, ponieważ, gdyby tak zrobił, mógłby podnosić i dotykać ten sam kamień wiele razy; nie, wrzucał je do morza. Tak każdego dnia, godzinami cierpliwie nie ustawał w swym wysiłku: podnosił kamień, jeśli był zimny, wrzucał go do morza, podnosił inny… i tak dalej, bez końca.

Spędził na tym zadaniu tydzień, miesiąc, dziesięć miesięcy, cały rok. Potem pożyczył jeszcze trochę pieniędzy i dalej usilnie szukał przez następne dwa lata. Ciągle to samo: podnosił kamień, dotykał go…był zimny, wrzucał go do morza. Godzina po godzinie, dzień po dniu, tydzień po tygodniu… nadal bez skutku.

 Pewnego wieczoru podniósł kamyk i był on ciepły w dotyku – i siłą zwykłego przyzwyczajenia, wrzucił go do Morza Czarnego.”

 Jeśli jest działanie to są osiągnięcia

Choćby nie wiem jak człowiek się starał, bez działania, nie spełnią się ani jego małe, ani duże marzenia. Samo przeczytanie książki, wzięcie udziału w kursie rozwoju wewnętrznego, bez faktycznego zaangażowania danego człowieka nie zadziała.

To nie sekret, że największe sukcesy osiągają Ci, którzy nad nimi pracują.

Ci którzy osiągają sukcesy zaczynają od siebie samych – od swojego wnętrza, od swoich słabych stron, kompleksów, ograniczeń, słabości. Poznanie siebie decyduje o tym, kim się możemy stać, co możemy osiągnąć i jak daleko zajdziemy.

 Pomyśl o rozwoju osobistym w ten sposób – jeśli chcesz mieć piękny ogród kupujesz wspaniałe sadzonki roślin (czyli w tym wypadku poradniki, kursy, szkolenia, doradztwo) i sadzisz. Podlewasz go (czyli stosujesz pozytywne afirmacje dla swoich myśli) i czekasz na efekty. Ale one nie następują lub są tak mizerne, że powoli przestajesz wierzyć w to, że pozytywne myślenie, afirmacje, prawo przyciąganie i cały ten rozwój osobisty to jedna wielka bujda. Czujesz się zawiedziony i rozczarowany.

 Myśli, uczucia, emocje

To czego zabrakło w tym przykładzie to gleba – podłoże na jakim sadzisz swoje rośliny (czyli całe Twoje wnętrze), które jest podstawą do prawidłowego wzrostu. Marzenia, motywacja i afirmacje to dopiero ciąg dalszy.

 Przysłowie chińskie mówi, że podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.

Zrób go!>>>

  

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: