wejdź na www.przemyslawpufal.pl

 Część I artykułu>>>

Część II artykułu>>>

Część III artykułu>>>

Część IV artykułu>>>

Część V artykułu>>>

Fragment kursu autorstwa Pawła Katy & Pawła Sygnowskiego „Wolni finansowo”

Cytaty:

Twój czas jest ograniczony, więc nie marnuj go żyjąc życiem innych osób – Steve Jobs.

Popada w nędzę, kto lubi hulanki. Nie wzbogaci się, kto lubi oliwę i wino. – Księga Przysłów 21:17.

Zmieniasz się, kiedy ból pozostawania w danej sytuacji staje się większy, niż ból związany z jej zmienieniem. – Chris Guillebeau.

 Anegdota:

Gioacchino Rossini dowiedziawszy się, że w jego rodzinnym mieście chcą mu za życia wystawić pomnik, powiedział członkom rady miejskiej:

– Panowie! Jeśli dacie mi te pieniądze, to obiecuję, że będę osobiście stać na cokole przez kilka godzin dziennie!

 Czy wiesz, że:

Konsumpcja jest efektem ubocznym bycia niezależnym finansowo, ale postawieni przed wyborem, niezależni finansowo chętni by zrezygnowali z konsumpcji, aby zachować swój status.

Jeśli chcesz przebywać wśród naprawdę zamożnych ludzi, uczestnicz w targach i konferencjach organizowanych dla farmerów, handlarzy złomem, właścicieli pralni, inżynierów, itp.

Akumulacja bogactwa nie jest sensem życia.

Jednakże znacznie łatwiej zgromadzić bogactwo, jeśli czerpie się dużą satysfakcję z elementów życia, które nie wymagają nadmiernych wydatków. Zbyt wiele osób uważa, że aby powąchać różę, w gruncie rzeczy, by cieszyć się życiem, muszą kupować produkty prestiżowych marek. Jednakże dane wskazują, że istnieje mała korelacja pomiędzy tym rodzajem wydatków, a szczęściem. Ci, którzy wydają z nadzieją na osiągnięcie szczęścia, będą zawiedzeni.

Podstawowe czynniki odpowiedzialne za szczęście to zdrowie, rodzina, praca i wartości. Jeśli ktoś jest zdrowy, ma kochającą rodzinę, otoczony jest przyjaciółmi i ma pracę, którą lubi to obycie się bez pewnych luksusów nie jest dla niego bolesne. A co w przypadku, gdy czyjaś praca zapewnia dobre zarobki, lecz nie przynosi satysfakcji? Może się wtedy wydawać, że obłożenie się luksusowymi dobrami wyręczy niezadowolenie, lecz wysokie koszty tylko pogorszą stan rzeczy, wystawianie na pokaz produktów luksusowych marek może, choć nie musi, zrobić wrażenie na sąsiadach, ale nie zmieni nieszczęśliwej osoby w szczęśliwą lub jak powiedziało mi wielu milionerów pieniądze czynią życie łatwiejszym, nie lepszym.

Według amerykańskiego raportu sporządzonego przez „Ipsos Mendelsohn” wychodzi na to, że bogaci spędzają więcej czasu w Internecie niż przeciętny średnio zarabiający człowiek. Z raportu przeprowadzonego wśród ludzi zaliczających się do „bogatego środowiska” wynika iż spędzają oni w Internecie grubo ponad 23 godziny na tydzień. Z wyżej wymienionego badania wynika również zależność – im więcej badana osoba spędza czasu w Internecie to wg statystyki jest bogatsza od osoby, która w Internecie przebywa mniej czasu.

Wśród zakupów jakich dokonują bogaci Amerykanie przez Internet, na pierwszych miejscach znajdują się takie pozycje jak: jedzenie na wynos, rezerwacje w hotelu, bilety lotnicze i na imprezy, różnego rodzaju muzyka oraz filmy.

Osoby, których dochód na gospodarstwo domowe wynosi w przybliżeniu 100 tysięcy dolarów na rok, korzystają z Internetu poprzez komputer ok. 26 razy na tydzień, a poprzez telefon komórkowy lub inne urządzenie mobilne prawie 18 razy. Zatem bogaty Amerykanin korzysta z Internetu ok. czterdzieści cztery razy w przeciągu tygodnia, co daje wynik ponad 6 razy na dzień. Ta sama grupa badanych (zarabiających ok. 100 tysięcy dolarów na domostwo) poświęca w tygodniu na Internet 23 godziny swojego czasu. Co ciekawe, zarabiający powyżej 250 tysięcy dolarów na rok spędzają 27 godzin tygodniowo w Internecie, a więc o 4 godziny więcej od mniej zamożnych.

W grupie osób zarabiających od 100 do 150 tysięcy dolarów znajduje się 34 procent osób, którzy korzystają z Internetu za pomocą urządzeń przenośnych. W grupie zarabiających powyżej 250 tysięcy dolarów rocznie ten odsetek wzrósł aż do 57 procent badanych osób.

Jak myślisz, jak dużo czasu zajmie rządom pięciu najbogatszych państw świata, wydać 1 milion dolarów amerykańskich (opierając się na ich wydatkach w 2007 roku)?

USA – 12 sekund

Japonia – 20 sekund

Niemcy – 24 sekund

Francja – 26 sekund

Wielka Brytania – 31 sekund

Historie z życia wzięte (znalezione w Internecie):

Życiowe rady doświadczonego inwestora

Moje doświadczenie, które zdobyłem w ciągu lat z pieniędzmi jest takie, że zawsze byłem dobry w zarabianiu dużych pieniędzy, ale nie potrafiłem ich zatrzymać. Mój mentor kiedyś powiedział mi, że „nie chodzi oto, ile zarabiasz, ale ile zatrzymujesz”. Powiedział to po tym, jak zobaczył na własne oczy swojego ojca, który został multimilionerem po to, aby wkrótce zostać bankrutem.

Kiedy znajdziesz coś, co działa, wykorzystuj to tak długo, aż przestanie działać.

Trzeba wiedzieć kiedy wycofać się z jakiegoś przedsięwzięcia – nawet jeśli nie będziesz zbytnio chciał tego zrobić, ani nie będziesz czuć, że jest to właściwa decyzja.

Cokolwiek robisz, miej pasję, aby to robić, inaczej tracisz po prostu swój czas.

Stwórz taki model biznesu, który stale przynosi przewidywalne nadwyżki finansowe i który pomoże Ci zbudować bogactwo.

Jeśli wydajesz naprawdę dużo to uświadom sobie, że stale będziesz potrzebować zarabiać odpowiednio duże sumy pieniędzy.

Nie próbuj zdobyć szybkiego bogactwa.

Nigdy nie przestawaj uczyć się i inwestować w swoją przyszłość. Tylko jedna idea od kogoś innego, może być strzałem w dziesiątkę.

Nawet jeśli wydaje się, że już wszystko stracone i skończone, fakt, że jesteś nadal żywy pozwala Ci walczyć kolejnego dnia.

Jeśli masz już drogową mapę pokazującą Ci, jak zarabiać duże kwoty pieniędzy, będziesz potrzebować mapy pokazującej Ci jak je zatrzymać. Zarabiane pieniędzy jest jak jeżdżenie na rowerze: nigdy nie zapomnisz, jak się to robi.

Zawsze czerp naukę ze swoich przeszłych sukcesów i porażek.

Ćwiczenia do wykonania:

Która z wymienionych barier występuje lub jest bliska wystąpienia w Twoim życiu?

Jakie występują problemy związane z tą barierą lub jakie mogą wystąpić?

Którą z naszych sugestii odnośnie danej bariery, możesz natychmiast zastosować?

Wykonaj ćwiczenie Marcina Kijaka na przeprogramowanie swojego umysłu na sukces finansowy.

Wolni finansowo: Jak, nie zmieniając swojej pracy, z przeciętną pensją, stać się niezależnym finansowo?

Jeśli:

wpadłeś w spiralę zadłużenia i nie widzisz już szans na wydostanie się z długów;

nie wiesz, nie tylko jak spłacić swoje wszystkie długi (w tym także kredyt hipoteczny), ale ponadto, nie wiesz, jak to zrobić jednocześnie budując swoje bogactwo;

jesteś wolny od jakichkolwiek długów, ale nie wiesz, jak używać różnych rodzajów kredytów dla własnej, finansowej korzyści;

nie wiesz, jaki wpływ ma na Twoje życie inflacja, jak działa przeciwko Tobie procent składany;

dlaczego większość ludzi jest obecnie zadłużona po uszy i dlaczego tylko nieliczni zdobywają niezależność finansową;

nie wiesz dlaczego gospodarowanie pieniędzmi w dzisiejszych czasach jest tak trudne i dlaczego jesteśmy często wręcz „skazani” na odniesienie finansowej klęski oraz co możesz zrobić, aby zmienić ten stan rzeczy;

chcesz:

a) wyeliminować wszystkie stresy i powody do zamartwiania się swoimi finansami,

b) sprawić, że z miesiąca na miesiąc będziesz stawać się coraz bogatszy (faktycznie bogatszy),

c) automatycznie oszczędzać tyle, ile tylko potrzebujesz lub chcesz,

d) mieć środki na to, aby móc od czasu do czasu „zaszaleć”, nie martwiąc się, czy naprawdę Cię na to stać,

e) mieć zabezpieczenie przed niemiłymi konsekwencjami wszelkich nieprzyjemnych wypadków;

chcesz zdobyć jedną z umiejętności finansowych, która wywołuje u różnych ludzi różne reakcje, najczęściej skrajnie negatywne, ale która jest nieodzowna przy tematyce radzenie sobie ze swoimi finansami, zdobywania niezależności, tworzenia bogactwa, itp. sprawach;

chcesz dowiedzieć się tego, co musisz wiedzieć, aby zacząć bezpiecznie i efektywnie inwestować swoje oszczędności;

chcesz zacząć zarabiać więcej i chcesz zrobić to mądrze – tak, aby nie tylko wytargować podwyżkę w pracy, ale stworzyć sobie dochody, z których będzie można korzystać przez wiele lat;

pragniesz zostać właścicielem własnego domu/mieszkania, ale nie chcesz wiązać się na kilkadziesiąt lat wielkim kredytem hipotecznym oraz nie masz zbytnio ochoty wyjeżdżać do pracy zagranicą;

masz duszę podróżnika, chcesz dużo zobaczyć, niskim nakładem sił i środków oraz rozważasz wyjazd z Polski na stałe …

 … to jest tu coś specjalnie przygotowanego dla Ciebie>>>

 

 

<<<ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I ODBIERZ DARMOWE BONUSY>>>

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: