wejdź na www.przemyslawpufal.pl

Wysłuchaj fragmentu powieści Marka Zabiciela „Sekret Rafaela”>>>

Trzeba zapisywać cele. Mam zapisane.

Trzeba kierować się głosem serca. Kieruję się głosem serca.

Trzeba się rozwijać, szkolić, douczać, szukać. Wszystko to robię.

Nie wolno się poddawać. Nie poddaję się.

Cel to nie ostateczny rezultat, tylko droga. Wiem o tym, tylko dlaczego ta droga jest taka trudna?

Gdzie popełniam błąd? Dlaczego jeszcze nie mam fortuny, bogactwa, wspaniałej rodziny? Wszystko, co napisali w mądrych książkach, wykorzystuję i sprawdzam. Czasem lepiej, czasem gorzej, ale zawsze idę do przodu, więc dlaczego mam wrażenie, jakbym od pewnego momentu stał w miejscu?

A może wszystko to nie ma sensu? Może trzeba wrócić do życia, które uznałem za bezbarwne, może wszyscy ci, którzy mówili mi, że to, co robię, jest takie dziwne, niejasne i nie ma sensu, mieli rację? Ile to jeszcze może trwać? Jak długo trzeba czekać, żeby osiągnąć to, czego się pragnie? Co powinienem zrobić, czego się nauczyć, co powinienem wiedzieć? 

Ty też podobnie pytasz?

„Ludzie narzekają na to, co się dzieje. Mówią to złe, to niedobre, to okrutne, niekorzystne, zaborcze, niesprawiedliwe. Problemem nie jest sama sytuacja, tylko nastawienie do niej. A kolejną sprawą jest nieumiejętność dostrzeżenia w tym, co się dzieje pozytywnych stron. Cały kłopot polega na tym, że w krótkiej perspektywie czasu nie widzimy, że to, co się dzieje jest dobre. Zawsze, pod warunkiem, że wyciągniemy z tego, co się dzieje odpowiednie wnioski. Kluczem jest zrozumienie, że wszystko, co się wydarza jest nam potrzebne do dalszego rozwoju. Albo rozumiemy lekcje, jakie niesie nam życie, albo nie. Jeśli rozumiemy i wyciągniemy właściwe wnioski, o których wcześniej już mówiłem, to przechodzimy dalej, jeśli nie to lekcje się powtórzą, i będą się powtarzały aż do skutku. Od nas tylko zależy jak długo.

– Jak to mam rozumieć? – zapytał Rafael – Jeśli przytrafia się coś, co sprawia Ci ból, fizyczny, czy psychiczny zastanów się dlaczego taka sytuacja ma miejsce. Jeśli poznasz przyczynę i ją usuniesz ból zniknie. Jeśli usuniesz ją na trwałe, ból pod taką postacią, czy w takiej formie już nie wróci. Jeśli będziesz leczył objawy ból wróci prędzej, czy później. Logicznie rzecz ujmując…To nie jest filozofia, to prawo.

Rafael znowu się zamyślił. Tyle beznadziejnie trudnych i bolesnych sytuacji szczególnie z emocjonalnego punktu widzenia już przeżył, a tak rzadko zastanawiał się, dlaczego właśnie one pojawiły się w jego życiu. „Wszystko jest potrzebne” – zadźwięczały mu wcześniej usłyszane słowa.

„Nie narzekać, zastanowić się, dlaczego nas coś spotkało, wyciągnąć wnioski i dziękować, że właśnie to a nie, co innego miało miejsce – już gdzieś to słyszałem” – pomyślał. Starszy pan ciągnął dalej swój wywód. – Niepowodzenia, które nam się przytrafiają w życiu są częścią oczyszczenia, które jest niezbędne, jeśli coś w nim zmieniamy. Na miejsce tego, co było wchodzi coś innego i to często kojarzone jest ze złem. A to nie zło. To naturalna kolej rzeczy. Może być też tak, że sytuacje, które się pojawiają wskazują nam właściwą drogę, pokazują, że coś jest nie tak i mówią, co należy zmienić. Ich właściwa interpretacja to wyższa szkoła jazdy. –

Dlaczego ten proces jest taki trudny? – powiedział z nutą żalu w głosie Rafael. – Proces nie jest trudny, na tym polega życie, które jest ciągłą zmianą, a to właśnie brak odporności na zmianę czyni go trudnym. Uciekamy od trudności, zamiast stawić im czoła. Boimy się, ale niewiele robimy, aby pokonać własny lęk. Aby rozpocząć nowe życie potrzebne jest oczyszczenie. Ten, kto to zrozumie i zaakceptuje nie będzie dostrzegał w wydarzających się sytuacjach niczego niestosownego. […] – Musisz wiedzieć, czego dokładnie chcesz przyjacielu. Musisz wiedzieć, że to, czego chcesz jest twoim aktualnym pragnieniem. I pewnie wiesz też o tym, że powinieneś zaczynać z wizją końca. Że trzeba wiedzieć, gdzie chce się być za 10, 20, 30 lat? Wiesz tylko tego nie robisz?

– Tak. Wiem, ale tego nie robię – powiedział cicho Rafael.”

” Poznaj „Sekret Rafaela” i jego drogę do sukcesu! >>

 

 

 

<<<ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I ODBIERZ DARMOWE BONUSY>>>

Reklamy

Comments on: "Sekret Rafaela i jego droga do sukcesu" (1)

  1. szarlotkazcynamonem said:

    A jeśli ktoś nie ma kasy na dokształcanie a w urzędzie pracy powiedzieli, że oni też nie mają pieniędzy na organizowanie kursów, no chyba że przyszły pracodawca wypisze zaświadczenie, że jeśli zaliczę dany kurs, mam załatwioną u niego pracę. Tylko gdzie takiego szukać? Jestem po studiach, a nawet do pracy w sklepie mnie nie chcą. I co tu zrobić?

    Co do mojej notki o przeprowadzce, to ja też licząc akademik przeprowadzałam się jakieś 10razy i chciałabym na tym 11 razie zakończyć:)

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: