wejdź na www.przemyslawpufal.pl

Fragment publikacji Zawody przyszłości, czyli cała prawda o rewolucji na rynku pracy, nowych profesjach i specjalizacjach Bogumiły Reczek:

Największe szanse na przetrwanie rokują zawody mające strategiczne znaczenie dla istnienia państwa i gatunku ludzkiego:

 • piekarz,

• lekarz,

• pielęgniarka,

 • stolarz, • nauczyciel,

• prawnik,

• mechanik,

• architekt,

 • budowniczy,

• żołnierz,

• policjant,

• strażak,

• kierowca,

• operatorzy sprzętów itd.

O zatrudnienie mogą obawiać się wykonawcy tych zawodów, które są w całości uzależnione od sytuacji gospodarczej kraju. Takie posady w chwili kryzysu są najbardziej narażone na kurczenie się.

Na powodzenie w przyszłości na pewno mogą liczyć wszystkie profesje związane z rozwojem internetu: sprzedawcy online, wirtualni nauczyciele i doradcy z różnych branż. Świat staje się coraz bardziej wirtualny, a w coraz mniejszym stopniu oparty na kontaktach twarzą w twarz. Typowym przykładem jest branża edukacyjna – coraz częściej można uczyć się lub studiować przy wykorzystaniu narzędzi interaktywnych, za pomocą komputera i internetu. Zawody przyszłości będą związane głównie z rozwojem techniki, technologii, chemii, biologii oraz ze zmianami na organizmach żywych. Społeczeństwo staje się bardziej wykształcone i świadome swoich potrzeb. Ułatwia to szybki i łatwy dostęp do informacji. Ludzie zaczynają myśleć nie tylko o przed¬miotach materialnych, ale coraz częściej uzdrawiają swoje dusze. Kiedyś służyła do tego celu – częściej niż obecnie – instytucja Kościoła.

Zwiększają się też potrzeby społeczne, np. uznania, szacunku, samospełnienia. Obecnie większą wagę niż w przeszłości przywiązuje się do wyglądu zewnętrznego w porównaniu z wnętrzem człowieka. Manicure, stylizacja fryzury, przedłużanie rzęs, zakładanie tipsów oraz inne zabiegi upiększające już nikogo nie dziwią. Za¬skoczeniem przestają być operacje plastyczne. Profesjonaliści z tych dziedzin mogą liczyć wkrótce na duży boom.

Ogromy wpływ na przyszłość zawodową naszego społeczeństwa wywrze starzenie się ludności, które zacznie dotykać nie tylko Polskę, ale także inne kraje europejskie. To spowoduje zwiększenie zapotrzebowania na opiekunki oraz rehabilitantów i masażystów. W miarę bogacenia się społeczeństwa potrzebni staną się zawodowcy od zarządzania majątkiem oraz nieruchomościami. Współcześnie powszechne stały się wyjazdy weekendowe, nie tylko z uwagi na samą przyjemność wyjazdu, ale również jako „konieczny środek antystresowy”. Branża turystyczna oraz hotelarstwo przeobrażają się z obszaru obsługi wypo¬czynku tygodniowego (czy wielotygodniowego!) w stronę rekreacji weekendowej i świątecznej. Podobnym przemianom podlegają przyjęcia rodzinne, które przestają być domowe, a stają się imprezami organizowanymi na zewnątrz przez różnego typu podmioty.

MARZYSZ O STABILNEJ, DOBRZE PŁATNEJ i SATYSFAKCJONUJĄCEJ PRACY?

– poznaj 75 ZAWODÓW PRZYSZŁOŚCI, które dadzą Ci pewność zatrudnienia w najbliższych dziesięcioleciach>>>

 

 

 

 

<<<ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I ODBIERZ DARMOWE BONUSY>>>

 

 

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: