wejdź na www.przemyslawpufal.pl

W poszukiwaniu swojego powołania. W poszukiwaniu życiowej misji.

Oto propozycja specjalna:

Kolejnym krokiem zaraz po tym jak uzmysłowisz sobie jaki element determinuje to w jaki sposób żyjesz, będzie udanie się w drogę analizy tego po co przyszedłeś na ten świat i jaką w nim masz spełnić rolę.

 Odkrycie tego kim jesteś nakierunkuje Cię na to czym powinieneś się zająć i da odpowiedź w co tak naprawdę powinieneś się zaangażować tak byś u schyłku swego życia mógł powiedzieć, że przeżyłeś je właściwie ze swojego osobistego punktu widzenia.

 Ten kurs jest w zasadzie narzędziem do tego byś dokonał osobistej wewnętrznej retrospekcji we własne wnętrze, by odkryć fundament Twojego życiowego powołania. Tego do którego jesteś stworzony. To pomoże Ci porzucić dotychczasowe role, które realizujesz w swoim życiu męcząc się przy tym.  Taka wiedza pomoże Ci spojrzeć na siebie jako na kogoś wyjątkowego, a nie kolejne kółko w trybiku maszyny życia.

Kurs „Odkryj kim jesteś. Życiowe powołanie, życiowa misja.” składa się z 2 bloków tematycznych:

  • W poszukiwaniu swojego powołania” składającego się z 10 ćwiczeń
  • bloku „Twoja życiowa misja” składającego się z 4 ćwiczeń.

Razem jest to zbiór 14 głębokich wewnętrznie ćwiczeń, dzięki którym wejdziesz w siebie i zrozumiesz co jest Twoim faktycznym życiowym celem czyli Twoją życiową misją. Koniec z samooszukiwaniem się!

Największą siłę podczas pracy nad samym sobą, nad zmianą swojego wnętrza, swojego życia
ma w moim osobistym przekonaniu zadawanie sobie pytań i szukanie na nie odpowiedzi.

Można by było dodać, że chodzi o właściwe pytania i właściwe odpowiedzi. Można by było dodać, ale nie uważam, by był to warunek konieczny.

 Nie można oczekiwać od siebie doskonałości, bo to doprowadzić może do obsesji, a  każda obsesja jest skrzywieniem. Poza tym nie liczy się jakość pytań na początku, ale dążenie do tego, by zadawać je wciąż i wciąż dopóki nie staną się tymi właściwymi. 

I można pokusić się o stwierdzenie, że jeśli pytania będą właściwe to odpowiedzi na nie przyjdą do nas same.

Ludzie realizują swoje życie często bez zastanowienia się po co to robią i czy aby na pewno mają robić to co robią. Odkrycie siebie, znalezienie swojej drogi wskaże kierunek. I nawet jeśli nie będzie on zbyt dokładny (bo od razu nie będzie) to pokaże ogólny kierunek działania.

Pytania kim jestem i dokąd zmierzam to niezmienne pytania odkąd powstał tylko rodzaj ludzki. Po części odpowiedź na te pytania pozwoli znaleźć odpowiedź na pytanie jaki jest sens życia w skali globalnej człowieka. Ale w związku z tym, że ten kurs nie jest kursem duchowości, choć u swych podstaw nie sposób pewnych rzeczy rozdzielić, zajmiemy się teraz logiczną, empiryczną analizą siebie, która niekoniecznie musi poparta być medytacją transcendentalną, choć te narzędzia właściwie stosowane jeszcze nikomu chyba nie zaszkodziły.   

Pierwszym krokiem jakim wykonasz po zamówieniu kursu będzie analiza tego, co do tej pory wydarzyło się w Twoim życiu od momentu, kiedy przyszedłeś na ten świat. Ćwiczenie, do którego przejdziesz od razu po zapisaniu się nazwałem „Linia życia”.

 Nie trzeba chyba specjalnie odwoływać się do nauki, by zauważyć, jeśli tylko zadamy sobie odrobinę trudu, który nazywa się myśleniem, że pewne zdarzenia, nastroje, pewne elementy powtarzają się w naszym życiu cyklicznie

W najprostszej wersji jest to pokazane na przykładzie biorytmów człowieka – fizycznym,  emocjonalnym  i intelektualnym. I choć biorytmy zaliczane do technik wróżbiarskich są traktowane powiedzmy jako pseudonauka, to jednak nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że „coś w tym jest”. 

Odwołam się do pewnej zależności, którą z całą pewnością każdy z nas miał okazję zaobserwować. A chodzi mianowicie o „spadki energetyczne” podczas dnia. Z reguły te spadki przychodzą o tej samej porze. Najczęściej w połowie aktywności dziennej u przeciętnego człowieka. Wtedy czujemy się jakby ktoś wypompował z nas powietrze, jesteśmy senni itd. Zakładając dalej, że pewne rzeczy w skali mikro zdarzają się cyklicznie, w skali marko powinno być tak samo. 

 Pewnie spotkałeś się ze stwierdzeniem, że ludzie zmieniają się co ileś tam lat. Od tej zgoła niewinnie rzuconej i powtarzanej koncepcji możemy przejść przez przeróżne inne wierzenia nierzadko popierane wnikliwą obserwacją życia, aż do koncepcji w których autorzy starają się w naukowy sposób udowadniać właśnie cykliczność wszystkiego – od cyklów mikro z naszej perspektywy, po te makro – kończąc na cyklach i etapach funkcjonowania naszego wszechświata.

Jedną z ciekawszych ostatnio koncepcji nie licząc wszędobylskiego już dziś kalendarza majów jest koncepcja Gregga Bradena dotycząca czasu fraktalnego.  Mówi ona w dużym uproszczeniu o tym, że wydarzenia, które miały miejsce w przeszłości mają tendencje do zostawiania w niej ziarna, które owocuje w przyszłości tym, że  podobne wydarzenie w przyszłości ma dobre podłoże do tego by wydarzyć się powtórnie. Braden w swoich pracach podaje nawet wzory za pomocą których można obliczyć prawdopodobny czas przyszłych zdarzeń, lub może dokładniej czas zaistnienia odpowiednich okoliczności ku temu by podobne zdarzenie z przeszłości miało miejsce w przyszłości. Jeśli interesuje Cię głębiej ten temat sięgnij po książki tego autora.

Natomiast wracając do naszego tematu wydaje się zasadnym stwierdzić, że analiza tego co miało miejsce w naszym życiu i kiedy może rzeczywiście doprowadzić nas do przemyśleń o cykliczności wydarzania się pewnych zdarzeń.  Bardzo nierozsądnym byłoby twierdzić, że tak się zdarzy zawsze i w każdym przypadku, bowiem jest wiele czynników, które mogą uniemożliwić rzetelną analizę tego zagadnienia. Pierwszym i fundamentalnym jest nasza pamięć, która jak wiemy, choć bardzo dobra, to często jest krótka.  Ale tak naprawdę ćwiczenie „Linia życia” (oraz pozostałe 21 ćwiczeń) ma przygotować Cię do tego by spojrzeć nieco inaczej na temat siebie i tego czym jest twoje życie. Z całą pewnością wykonane bez pośpiechu i solidnie przyniesie ciekawe wnioski, do których dojdziesz sam.

Realizując ćwiczenia tego kursu staraj się mieć na uwadze następującą ideę. Wszystkie te ćwiczenia mają pomóc Ci w odnalezieniu Twojej osobistej drogi, którą powinieneś się poruszać, by być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem. Te ćwiczenia są narzędziami pomocniczymi ułatwiającymi Ci określenie siebie, tak by cele, dążenia, pragnienia, marzenia konstruowane i odczuwane przez Ciebie później – po odnalezieniu właściwej drogi – dostarczały Ci satysfakcji i realizowały w sposób optymalny Ciebie jako człowieka.

„Celem Misji jest ustalenie kierunku poruszania się, oraz zasad, które pozwalają utrzymać kontrolę nad tym, czy nie zbaczamy z obranego kursu. Twoja Misja to zbiór zasad, wartości i reguł,  które nie powinny ulegać zmianom, zmianom natomiast ulegają metody i strategie, które musimy dostosowywać do zmian zachodzących w otoczeniu.”*

Wyruszając na górski szlak i nie znając terenu naszej penetracji zaopatrujemy się w mapę. Jadąc do obcego nam, czy może raczej nieznanego nam miasta wstukujemy w Gps-a adres docelowy, by trafić bez komplikacji i błędów. Chcąc dobrze obsługiwać skomplikowane urządzenie czytamy jego instrukcję obsługi. W lesie i na morzu posługujemy się kompasem. Jeżeli dobrze i z pożądanym sutkiem chcemy wtopić się w organizację, do której ledwo co się przyjęliśmy, to jak najszybciej chcemy poznać zasady w niej panujące i zwyczaje.

Upraszczając – żeby działanie miało optymalne rezultaty, dobrze jest poznać zasady na jakich ma być oparte, uwzględniając wszystkie dane, które mogą mieć wpływ na sytuację. Najważniejsze jest poznanie zasad fundamentalnych, tych najistotniejszych. Pozostałe mniej istotne nie będą miały aż takiego wpływu na całość, jak nazwijmy ją sobie z języka menadżerskiego „ścieżka krytyczna” naszego działania.

Pamiętaj, że głównym celem tego kursu jest SAMODOSKONALENIE. Nadszedł czas, abyśmy przeszli teraz do kwestii operacyjnych czyli abyś podjął decyzję o uczestnictwie w tym kursie >>

Kto jest autorem tego poradnika?

Marek Zabiciel

pisarz, muzyk, przedsiębiorca, człowiek spełniony w życiu

„Życie jest wtedy usłane różami, kiedy sami te róże hodujemy.”

W dorobku literackim autora znajduje się obecnie 9 książek o tematyce szeroko rozumianego rozwoju osobistego „Jak wygrać i zadziwić świat”, „Jak wygrać w biznesie”, „Sekret Rafaela”, „Podróż do sukcesu”, „I Ty możesz mieć wszystko”, „Życie to jest teatr”, „Program rozwoju firmy”, „Kompas zwycięzcy”, „Słodycze sukcesu” oraz bajki i wiersze.

Kiedy otrzymałem propozycję napisania tego kursu internetowego, poproszono mnie również o to bym napisał parę słów o sobie. Zacząłem, więc się zastanawiać, co powinienem o sobie napisać. Kim jestem, co robię, czym się zajmuję. I już miałem zabrać się za pisanie, ale przypomniałem sobie tekst z okładki mojej książki „Sekret Rafaela” (która niebawem wydam w wersji audio w Psychoradzie). Przypomnę go w skrócie: CO ROBISZ? JEŚLI NA TO PYTANIE ODPOWIEDZIAŁEŚ, GDZIE PRACUJESZ LUB CO AKTUALNIE WYKONUJESZ TO TA KSIĄŻKA JEST DLA CIEBIE… ODETCHNIJ PEŁNĄ PIERSIĄ. POCZUJ ZAPACH KWIATÓW. NA PYTANIE: CO ROBISZ? ODPOWIESZ PO PROSTU: ŻYJE!

Kiedy przypomniałem sobie, że te słowa znajdują się na książce, którą sam napisałem zrobiło mi się odrobinę nieswojo. Ale tylko na chwilę, bo po chwili wiedziałem już co mam napisać mówiąc o sobie. Bo jakie to ma znaczenie, że byłem menadżerem, kierownikiem, dyrektorem i magazynierem. Jakie to ma znaczenie, że pokończyłem różne szkoły i robiłem różne rzeczy będąc audytorem, akwizytorem i właścicielem. Jakie to ma znaczenie, że byłem w sytuacjach dramatycznych i pełnych szczęścia i jasności. Czy może ma znaczenie to, że byłem w sytuacjach, kiedy dysponowałem i zarządzałem bardzo dużymi pieniędzmi, i przeżyłem to, kiedy człowiek nie ma nic i musi wręcz żebrać. Może to wszystko ma jakieś znaczenie, a może nie ma żadnego.

Przyklejając sobie etykietę pisarza, poety, muzyka i biznesmena szufladkuje się własną osobowość. To że mam trzydzieści parę lat umiejscawia mnie w gronie ludzi w średnim wieku, a i to nie jestem Ja, bo czuję się jak nastolatek, choć nie noszę dziwnie modnych spodni i czapek. Tak właściwie to jest to, co mnie charakteryzuje. Poszukując sposobu na osiągnięcie szczęścia zaczynam rozumieć zasady Sukcesu i dlatego moim największym pragnieniem jest dzielić się nimi z innymi ludźmi. Robie to, co lubię i chcę, kocham i jestem kochany. Ale przede wszystkim ŻYJE!

Podsumowując:

Kurs „Odkryj kim jesteś” składa się z 2 bloków tematycznych:

  • W poszukiwaniu swojego powołania” składającego się z 10 ćwiczeń
  • Twoja życiowa misja” składającego się z 4 ćwiczeń.

 Do Twojej dyspozycji oddajemy kurs e-mailowy, zawierający 14 ćwiczeń, służących odkryciu twojego powołania życiowego. Od momentu zakupu, co dwa dni, będziesz otrzymywać kolejne ćwiczenie, którego wykonanie, przybliży Cię, do odnalezienia Twojej właściwej drogi życiowej.

 

  Format: plik PDF
Wysyłka: GRATIS
Jeśli chcesz, aby w Twoim życiu bylejakość zastąpiły prawdziwe wartości to zacznij od zamówienia tego e-poradnika >>

 

 

 

<<<ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I ODBIERZ DARMOWE BONUSY>>>

 

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: