wejdź na www.przemyslawpufal.pl

Życie seksualne

Fragment mojej książki „Po prostu żyj! Klucz od podniesienia jakości Twojego życia”:

Jeden z najbardziej intymnych tematów. Sfera bardzo piękna i jednocześnie bardzo delikatna. W czasach gdy seks spotykamy na każdym kroku – reklama, filmy, gazety. Zazwyczaj jest ten temat ujęty humorystycznie, płytko, tylko pod kątem zmysłów i przyjemności fizycznej.

Oczywiście jest ona rdzeniem seksu, ale poza nią jest cała otoczka związana z uczuciami i emocjami. Odpowiedzialne podejście do seksu oznacza powiązanie go z uczuciem, właściwymi relacjami i odpowiedzialnością.
Nie wyklinam osób bawiących się w seks bez zobowiązań, ale wymaga to zgody obu stron.

 

Czy uważasz seks za podstawę Twojego związku czy za niezbędny element większej całości?

Czy uważasz swoje życie intymne za udane?

Czy istnieją jakieś nieprzemijające problemy związane z Twoim życiem seksualnym?

A co sądzi na ten temat Twoja partnerka / partner?

Czy są jakieś rozbieżności w tej ocenie?

Z czego wynikają:

– innych potrzeb?

– nastawienia?

– choroby?

– temperamentu?

– jakości?

– częstotliwości?

– niedopasowania?

– braku czasu lub odpowiednich warunków?

– problemów związanych z wiekiem?

– innych …………………………………………………………………………………………………..?

 

Mam nadzieję, że odpowiadałeś zgodnie z własnymi przemyśleniami,
a nie kolegów czy też pani z telewizji. 

Wprawdzie nie na wszystko jest lekarstwo, ale na nieudane życie seksualne jakaś rada zawsze się znajdzie. Seksualność to ważna sfera życia, nie można jej ani zaniedbywać, ani tłumić potrzeb, ani też unikać rozwiązywania ewentualnych problemów. Ucieczka w pracę, hobby, a tym bardziej zdradę, niczego nie rozwiązuje, pogłębia jedynie problem.

         Zadowolenie z życia seksualnego obejmuje trzy obszary: sprawne ciało, zdrową psychikę i zadowolenie partnera. Zadowolenie partnera, nie z partnera.

         Sprawne ciało to nie tylko brak chorób, ale również ciało zadbane i w kondycji. Pomimo różnych mitów krążących na ten temat, pamiętaj, że używki mają negatywny wpływ na udany seks. Osłabiają popęd i cały organizm, ponadto nie rozwiązują ewentualnych problemów występujących
w alkowie, tylko je na chwilę przykrywają. Nie są dobrą drogą do udanego życia seksualnego. 

         Mężczyźni borykają się z impotencją, panie z anorgazmią, które wprawdzie można przezwyciężyć tabletkami, szczególnie jeśli występują one na tle organicznym. Gorzej, gdy przyczyną impotencji jest tło psychologiczne. Cudownych tabletek nie ma, nie istnieją. Trzeba stawić czoła problemom i z pomocą innych i w porozumieniu z partnerką, rozwiązać je.

         O seksie, jeśli jest taka potrzeba, należy rozmawiać. Mowa ciała czasami może nie wystarczyć. Lepiej powiedzieć wprost, czego oczekuje się od partnerki czy też partnera, niż czekać, aż druga osoba sama się domyśli, a my zniecierpliwimy. Szczera rozmowa może również zapobiec nieporozumieniom na temat pożycia, jakie nieuchronnie u wszystkich par pojawiają się wcześniej czy później. Poza tym rozmowa może spełniać funkcję afrodyzjaku…

          Literatury na temat seksu jest wiele. Niestety większość ludzi ogranicza się do czytania gazetowych porad i przejrzenia poradników z pozycjami
i technikami seksualnymi. Mam do Ciebie prośbę. Jeśli czujesz potrzebę uzupełnienia wiedzy na temat sztuki miłosnej, niech brukowce i zdjęcia i filmy nie będą jej podstawą! Naprawdę jest wiele dostępnych wydawnictw na temat seksu. Wartościowych, a zarazem napisanych lekkim, przystępnym
i dowcipnym językiem. Można je czytać we dwoje!

          Napisałem wyżej o sztuce miłosnej nie bez przyczyny. Seks to nie tylko przyjemne, aczkolwiek śmieszne ruchy, jak mówi popularne powiedzenie, to nie tylko rzemiosło, ale również sztuka.

          Jeszcze raz podkreślę ważną sprawę. Wiele razy słyszałem wypowiadane z ironią słowa, że seksu nie trzeba się uczyć, bo to nawet zwierzęta potrafią,
bo to naturalne zachowanie, bo człowiek ma to w genach itd. Otóż ja pod pojęciem seksu rozumiem nie tylko sam stosunek, ale i jego otoczkę, atmosferę, relacje z partnerem. Stosunek nierozerwalnie związany jest z uczuciami.
A i sprawy techniczne nie są dla większości tak naprawdę bez tajemnic, bo i one przecież są przejawem naszego myślenia o partnerze i naszych do niego relacji. Tak więc doskonalenie techniki zawsze powinno być powiązane z uczuciami i obopólnym, nie jednostronnym, zadowoleniem. Tak więc seksu można i należy się uczyć!

Więcej znajdziesz w mojej książce „Po prostu żyj! Klucz od podniesienia jakości Twojego życia”>>>

 P.Pufal

 

 

<<<ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I ODBIERZ DARMOWE BONUSY>>>

 

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: