wejdź na www.przemyslawpufal.pl

Anna Gabriel:

Zanim zaczniesz

Czy masz ochotę poznać NPR od strony naukowej, praktycznej, doświadczalnej?

Mądrość Wschodu mówi, że są trzy trucizny osłabiające człowieka:

przywiązanie, gniew i niewiedza. Od tej pory jestem przekonana, że niewiedza w dziedzinie NPR to dla Ciebie już daleka, mglista przeszłość.

Jeśli nie chcesz wgłębiać się w procesy fizjologiczne na poziomie komórkowym, to nie musisz. Jeśli nie chcesz słuchać o moralności i antykoncepcji, to też nie musisz.

Nie zajmuję się moralnością, grzechem, antykoncepcją i nie mieszam tych tematów z praktycznymi informacjami o skutecznym stosowaniu naturalnego planowania rodziny.

Poznawanie zasad NPR przeprowadzi Cię przez fascynujący świat Twojego ciała, Twoich relacji partnerskich, Twoich uniesień, jakich (tego Ci życzę) doświadczysz, jeśli dobrowolnie i z ochotą przyjmiesz zasady NPR z pełnym przekonaniem o ich naturalności i skuteczności.

Kiedy pojawiają się problemy, większość ludzi stosuje rożne kosztowne metody, nieraz bolesne, szkodliwe, bo nie wiedzą, że można stosować inną metodę: najtańszą, bezbolesną, najłatwiejszą i nieszkodliwą. Podstawą wszelkich trudności jest brak rzetelnej informacji. Dotyczy to praktycznie wszystkich dziedzin życia.

 „Mam kłopot i nie wiem, co z nim zrobić” – to często powtarzane zdanie wskazuje, że informacja jest jedną z najcenniejszych wartości. Trudności są po to, żeby je pokonywać, są motorem rozwoju, mogą zdarzyć się każdemu, a ja zajmuję się ich rozwiązywaniem.

O zaufaniu

Każda osoba pragnąca szczęśliwej miłości staje w którymś momencie swego życia przed zagadnieniami związanymi z płodnością i antykoncepcją.

I co wtedy zrobi, jak jest przygotowana? Czy jej znajomość tematu planowania rodziny opiera się na poglądach i uprzedzeniach, czy na wiedzy naukowej i doświadczeniu?

Najłatwiej jest zaufać komuś, kogo bardzo dobrze znamy. A kogo znasz dłużej i lepiej niż siebie samego? Kogo spośród innych osób znasz lepiej niż ukochaną drugą połowę?

Zaufaj sobie. Zaufaj ukochanej osobie. Zaufaj własnym wyborom i decyzjom.

Wtedy osiągniesz komfort i spokój. Czerp radość z naprawdę bezpiecznego seksu.

Często spotykam się z pytaniami młodych ludzi (i starszych też) na temat zdrowia, płodności, odżywiania. Okazuje się, że bardzo wielu spośród nich pragnie i potrzebuje podstawowej wiedzy o człowieku i jego fizjologii.

Osoby takie często powtarzają przypadkowo usłyszane czy przeczytane gdzieś w gazecie prawdy (niekoniecznie prawdziwe :)) o tym, co jest zdrowe, co należy jeść, jakie diety stosować, jakie leki, jakie środki antykoncepcyjne.

Takie źródła informacji są niewiarygodne i nieprzydatne. W kolorowej prasie dowiesz się, że metody naturalne są oparte na wyliczeniach, mało skuteczne i trzeba codziennie mierzyć temperaturę, a ponadto nie nadają się dla kobiet, które mają nieregularne cykle.

Na szczęście mam dobrą wiadomość! Nieregularne cykle nie stanowią żadnego problemu, jeśli chodzi o uzyskanie wysokiej skuteczności metody objawowo-termicznej! Mierzeniem temperatury można skutecznie odstraszyć potencjalne kandydatki od stosowania NPR.

No właśnie, mam mierzyć temperaturę, codziennie wstawać o tej samej porze, a potem i tak nic z tego nie wyjdzie, bo mogę mieć nieregularny cykl albo zakłócenia temperatury spowodowane np. gorączką. Ale Ty już nie musisz się martwić, bo zakłócenia temperatury nie są żadną przeszkodą w stosowaniu NPR.

NPR dostosowuje się indywidualnie do każdej kobiety. Uwzględnia nieregularności cyklu i zakłócenia temperatur. Jest to metoda znająca życie, w którym nie zawsze jest tak, jak w książce.

Co się stanie, jeśli zapomnisz zmierzyć temperaturę? Jedno zapomnienie nie robi większej różnicy. W najgorszym wypadku wydłuży się czas nie podejmowania zbliżeń. Nie będziesz się bać, nie będziesz panikować. Zapanujesz nad sytuacją. Całkowicie.

Wystarczy otworzyć oczy na pewne sprawy, które są tak proste i oczywiste, a wielu ludzi nawet ich nie zauważa i wciąż boryka się z tymi samymi problemami.

NPR to swoisty styl życia, polegający na odnajdywaniu harmonii z naturą.

Daje zadowolenie z własnych wyborów. Powoduje, i jest to nieuniknione, że świadomie i z radością podejmujesz odpowiedzialność za siebie i ukochaną osobę.

Strach przed zaufaniem samemu sobie jest czasami bardzo duży. Na początku też się trochę bałam. To takie dziwne się wydawało, współżyć bez żadnego zabezpieczenia, o którym się wszędzie tyle mówi. A tu nic, żadnych środków barierowych, antykoncepcyjnych, tylko i wyłącznie reguły NPR. Trochę na przekor ogólnym tendencjom i bez żadnego wsparcia ze strony środowiska, w jakim się znajdowałam. Myślę, że wiele osób czuje to samo. Nie ma z kim pogadać o NPR, bo nikt się na tym nie zna. Na szczęście teraz bardzo powszechny jest Internet, więc mogę kontaktować się z wieloma osobami przechodzącymi obecnie ten etap i pomagać im, dzielić się wiedzą i doświadczeniem.

Opanowanie tego strachu, który może się pojawić, jest możliwe dzięki rzetelnej nauce i poznaniu reguł NPR, najlepiej w konsultacji z nauczycielem.

Złoty interes

Ktoś mówił mi, że metody naturalne nie są dobre, bo trzeba się powstrzymywać od seksu. Odpowiedziałam bez zastanowienia, prostym zdaniem:

„Nie ma niczego za darmo. Za wszystko trzeba płacić”. I NPR ma swoją cenę. Ale warto ją zapłacić. To jest jak wieczna promocja.

Dajesz mało, a otrzymujesz bardzo wiele. Swobodny seks, niezakłócony żadnymi barierami, środkami antykoncepcyjnymi, bez strachu, bez niszczenia płodności (czytaj: zdrowia) to wielka nagroda, niewspółmierna do tego, co dajesz od siebie.

Niejednokrotnie słyszymy gdzieś w mediach, że statystyczny Polak zarabia tyle i tyle, ma tyle i tyle dzieci, tyle i tyle razy uprawia seks itd. Chcąc nie chcąc, porównujemy swoje życie z taką statystyką i wpadamy w kompleksy, jeśli coś robimy inaczej niż reszta. Zapominamy starą prawdę, że statystyki kłamią.

W NPR żyje się inaczej, niż to widać w statystykach. To nie statystyki, nie inni ludzie, nie lekarze, nie seksuolodzy, nie opinia publiczna, ale Wy sami decydujecie, kiedy i gdzie jest miejsce na bezpieczny seks. Decyzję o podejmowaniu współżycia zwanego bezpiecznym seksem podejmujecie pod wpływem dwóch czynników: jednym jest miłość, a drugim jest rozum.

NPR to codzienny wybór. Codzienne mówienie drugiej osobie: chcę być z Tobą. Codziennie możesz wybrać: „chcę dziecka” albo „nie chcę teraz dziecka”. To zależy od Ciebie. To takie proste. Chcesz dziecka, to kochasz się w czasie płodnym, nie chcesz, to kochasz się tylko w czasie niepłodnym.

Coraz więcej par stosuje NPR, ale wiele nie ma odpowiedniego przygotowania, nie ma z kim wyjaśnić swoich wątpliwości. W praktyce głownie środowiska chrześcijańskie rozwijają tę dziedzinę i zajmują się edukacją zainteresowanych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby innych  wyznań korzystały z tej wiedzy.

Moja misja: wybór i skuteczność

Moją misją jest dawać wybór. Nie narzucam NPR jako jedynej właściwej metody planowania rodziny.

Współcześnie wiele osób ma do wyboru ANTYKONCEPCJĘ albo NIC, ale teraz powiększa się grono osób, które mogą wybrać NPR, świadomie, z pewnością i znajomością tematu.

O NPR krążą rożne stereotypy. Wiele osób daje się wciągnąć w bezużyteczne dyskusje i wojny o to, kto ma rację.

Nie musisz nikogo przekonywać, podejmij samodzielną decyzję i nie patrz na opinie innych. Staraj się zdobyć praktyczne, najbardziej potrzebne informacje.

Profesjonalne podejście do NPR to kierowanie się własnym rozumem, który jest naszym najwspanialszym i najdoskonalszym narzędziem. Racjonalne jest słuchanie mądrych doradców. Nie popełniaj błędów, które popełnili Twoi poprzednicy. Korzystaj raczej z ich doświadczeń.

Jeśli chcesz zabrać się do praktycznego zastosowania NPR, to najlepiej ucz się od osób, u których NPR sprawdza się w praktyce.

Skorzystaj z usług poradni życia rodzinnego, jeśli masz taką możliwość.

Kup potrzebne książki i przestudiuj je dokładnie. Możesz także wziąć udział w moim kursie: Szkoła Uniesień. Szkoła Uniesień jest przeznaczona dla wszystkich, dla entuzjastów, dla sceptyków, dla jeszcze niezdecydowanych, dla tych, którzy już stosują NPR i dla tych, którzy chcą zostać rodzicami.

Jeśli jesteś zainteresowana kursem, napisz na adres: adiorama-@0p.pl.

Na czym polega świadomy wybór? Jak możesz wybrać coś, czego nie znasz, o czym niewiele wiesz, a Twoje informacje mogą być nieprawdziwe?

Możesz coś wybrać, jeśli znasz się na tym, jeśli znasz osoby zadowolone i swoim życiem poświadczające, że dany sposób działa i jest dobry.

W pełnej wersji ebooka znajdziesz więcej praktycznych wskazowek jak osiągnąć pełnię spokoju i bezpieczeństwa stosując Naturalne Planowanie Rodziny (NPR).

Wybierz dobrą, tanią, zdrową i skuteczną metodę planowania rodziny!>>> 

 

 

 

<<<ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I ODBIERZ DARMOWE BONUSY>>>

 

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: