wejdź na www.przemyslawpufal.pl

czyli dlaczego jeszcze nie napisałeś książki!

Ludzie nie będą chcieli tego czytać

Kogo mój temat zainteresuje? Być może wydaje Ci się, że temat, o którym chcesz napisać, jest mało popularny i nikt się tym nie interesuje.

Chcę Ci powiedzieć, że jest wiele osób, których ciekawi dokładnie to samo, co Ciebie, i szukają na ten temat wiedzy. Wędkarstwo, jazda na rowerze, komputery — te wszystkie dziedziny są dla kogoś pasjonujące. Wszystko potrzebuje rozwoju, oczywiście jedno bardziej, drugie mniej. Nawet uprawa pomidorów znajdzie swoich miłośników. Poza tym są sposoby, żeby sprawdzić, czego ludzie szukają.

Mogą Ci w tym pomóc takie narzędzia jak statystyki wyszukiwarek Google, Google Trends, Google Keyword Tools, a także wiele innych.

 Nie lubię długo czekać na efekty

Nie ulega wątpliwości, że cały proces pisania i wydawania książki trochę jednak trwa. Niektórzy nie lubią długo czekać na efekty swoich prac i szybko się zniechęcają. Jeśli jesteś „w gorącej wodzie kąpany”, to zastanów się, czy pisanie jest dla Ciebie. Jest to bowiem pewien proces. Można powiedzieć, że napisanie książki w 1 dzień będzie raczej niemożliwe. Zwykle trwa to trochę dłużej niż tydzień.

Jeśli jesteś odpowiednio zmobilizowany i masz nieco czasu, to spokojnie napiszesz książkę w miesiąc.

Ja swoją pierwszą książkę pisałem kilka miesięcy. Wykorzystałem wolne od studiów i w około 3 miesiące udało mi się zakończyć ten projekt. Do tego dochodzi proces wydawniczy, który trwa drugie tyle. Z reguły wydawnictwa zaznaczają, że od chwili oddania dzieła mają pół roku na wprowadzenie go do sprzedaży. Jeśli masz swój system sprzedażowy, możesz oczywiście wprowadzić książkę na rynek

tego samego dnia, w którym skończysz ją pisać. Wiadomo, że na własną rękę będzie znacznie szybciej. Musisz jednak pamiętać, że trzeba zrobić korektę, przygotować okładkę itd. Jeśli nie robisz tego sam i zlecasz to innym, również będziesz musiał odczekać kilka dni.

Nie znam dobrze zasad języka polskiego

Obawy przed brakiem odpowiedniego wykształcenia czy znajomości zasad rządzących językiem polskim to kolejna zmora potencjalnych autorów. Zanim przejdę do omówienia szczegółów, przeczytaj poniższą interesującą historię:

„Student jednego z wydziałów uniwersytetu napisał książkę. Poprosił swojego profesora, aby ten dokonał jej wstępnej korekty.

— Oczywiście — odpowiedział profesor. — Ale widzi pan, jestem

już stary, oczy nie te co kiedyś i okulary gdzieś posiałem. Ja sobie usiądę, a pan niech mi przeczyta to, co napisał.

Zadowolony student zasiadł w fotelu i zaczął:

— Z wysokiego, powleczonego ciemnymi skłębionymi chmurami

nieba sypały się powoli, majestatycznie, drobne płatki białego drobniutkiego puchu o kształcie gwiazd, w tej chwili niewidocznych na nieboskłonie.

— Przepraszam pana bardzo — przerwał profesor. — Ale starość nie radość, słuch też już nie ten. Czy mógłby pan czytać nieco głośniej?

Student zaczął ponownie:

— Z wysokiego nieba, powleczonego ciemnymi…

— Przepraszam bardzo, ale wciąż nie słyszę. Czy można nieco głośniej?

Student zaczął jeszcze raz:

— Z wysokiego nieba…

— Przepraszam bardzo, ale naprawdę nie słyszę.

— PADAŁ ŚNIEG!!! — wrzasnął student.

— A, teraz usłyszałem — ucieszył się profesor.

Czytanie pierwszej książki studenta ciągnęło się naprawdę długo.

W efekcie z dzieła liczącego ponad 2 tys. stron pozostało (po owej swoistej korekcie) niecałe 500. Książka dostała nagrodę prestiżowego wydawnictwa za najlepszą powieść roku”.

Widzisz zatem, że nie trzeba posługiwać się bujnym językiem, aby odnieść sukces. Bez względu na to, czy ta historia jest prawdziwa czy nie, warto wziąć ją sobie do serca. Ludzie uwielbiają prostotę.

Im bardziej będziemy komplikowali swój tekst, tym bardziej stanie się niezrozumiały. Nie chcą oni główkować, czytając Twój poradnik, tylko znaleźć rozwiązanie swoich problemów. Dlatego używaj prostego, wręcz banalnego języka.

Nawet jeśli nie umiesz pisać, to jest na to naprawdę wiele sposobów i prostych technik. Sam nauczę Cię kilku z nich na łamach tej książki.

Jest dziedzina, która zajmuje się pisaniem skutecznych tekstów.

Jej nazwa to copywriting. Zrób sobie — jeśli chcesz — dobry kurs copywritingu i będziesz pisać teksty w mgnieniu oka. Uwierz, że to naprawdę tak proste.

Poza tym, jeśli potrafisz mówić, to potrafisz też pisać. Jeśli mówisz, to możesz nagrać to, co mówisz, a potem to przepisać. Możesz spotkać się ze znajomym i przeprowadzić z nim dialog lub po prostu wywiad. Przyjaciel może Cię wypytać o różne rzeczy i Cię nagrać.

Jak to odsłuchasz, to się zdziwisz, że masz tak szeroką wiedzę.

Z doświadczenia wiem również, że wydawnictwa często piszą książkę wręcz „od nowa”. Tekst jest na tyle zły, że nie da się go czytać.

Firma wie jednak, że pomimo złej formy zawarta jest w nim cenna wiedza. Dlatego robi profesjonalne korekty, aby doprowadzić dzieło do bardziej przyjaznej postaci.

 Nie znam prawa autorskiego

Brak wiedzy w zakresie prawa autorskiego powstrzymuje wiele osób przed napisaniem własnej książki. Można przecież zostać oskarżonym o plagiat. Jeśli jednak piszesz samodzielnie i nie kopiujesz cudzych tekstów, to możesz spać spokojnie. Nie jestem prawnikiem, ale nie bój się — Ty też nie musisz nim być. Wystarczy, że poznasz elementarne zasady korzystania z tekstów innych.

Nie bój się, że piszesz podobnie do kogoś. Wiele rzeczy będzie się powtarzało i wręcz musi się powtarzać. Pomimo że wiedza jest nieograniczona, to niektóre idee czy pomysły będą kopiowane. Na rynku można znaleźć mnóstwo książek, w których opisane są te same zagadnienia.

Same idee nie są chronione prawami autorskimi. Jako przykład mogę podać tzw. Sekret, który traktuje o prawie przyciągania. Ta idea polega na tym, że jesteśmy w stanie przyciągnąć do swojego życia wszystko, co tylko zechcemy. Prawo przyciągania zostało wypromowane przede wszystkim dzięki filmowi pod tytułem The Secret, w którym wystąpili znani mówcy motywacyjni, tacy jak Bob Proctor, Jack Canfield czy też

Joe Vitale. Pomysłodawczyni filmu napisała książkę o tym samym tytule.

Wkrótce, gdy na całym świecie zaczęto mówić o sekrecie, lawinowo posypały się książki na ten temat.

Jak skorzystać z wiedzy zawartej w pełnej wersji ebooka?

Mistrzologia to poradnik dla każdego eksperta i specjalisty, prowadzący krok po kroku od rodzącej się idei do pozycji znanego i szanowanego autorytetu w swojej dziedzinie! Co najciekawsze, wcale nie musisz czuć w sobie smykałki do pisania ani perfekcyjnie znać zasad pisowni języka polskiego. Napisanie własnej książki jest prostsze, niż kiedykolwiek mogło Ci się wydawać. Nie wymaga od Ciebie nawet umiejętności sprawnego pisania na klawiaturze! Ważne, byś był ekspertem we własnej dziedzinie – miał podstawy wiedzy, którą inni chcieliby posiąść! Z całą resztą pomoże Ci właśnie ta książka i…

sprawny korektor.

Zacznij zarabiać na wiedzy, budując pozycję Mistrza!

 

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: