wejdź na www.przemyslawpufal.pl

25 listopada jest obchodzony Międzynarodowy Dzień przeciwko Przemocy wobec Kobiet. Psychorada.pl postanowiła dołożyć swoją cegiełkę do akcji pomocy pokrzywdzonym w wyniku stosowania wszelkich form przemocy członkom rodzin – nie tylko kobietom; wszystkim, którzy doświadczają przemocy.

Chcemy zachęcić wszystkich do otworzenia swoich serc na potrzeby maltretowanych osób, którym na co dzień brakuje miłości i wsparcia ze strony swoich bliskich.

Chcemy przyczyniać się do rozwiązania problemu przemocy w rodzinach.

Chcemy przekonać ludzi, że stanowcza reakcja „NIE dla przemocy”, przyczynia się do jej zmniejszania.

Szczęśliwa rodzina to marzenie milionów ludzi na całym świecie. Moje również. Chciałabym, aby jak najwięcej osób miało szansę dorastać w szczęśliwej, pełnej, pozbawionej stresów i przemocy rodzinie. Aby dzieci miały w rodzicach oparcie, a współmałżonkowie (partnerzy) darzyli się wzajemnie szacunkiem i miłością. Aby rodzina była dla każdego z jej członków azylem bezpieczeństwa. Ostoją spokoju, radości i satysfakcji życiowej. Aby z tych szczęśliwych rodzin, wyrastali nowi szczęśliwi dorośli i aby tworzyli swoje własne szczęśliwe rodziny.

To nie utopia ani czcza mrzonka. Wierzę, że to możliwe dla każdego człowieka. Wymaga jedynie zaangażowania, jak największej ilości osób w ruch antyprzemocowy. A pomagać może każdy – w sposób łatwy, szybki i bezpłatny.

Przemocą jest każde zachowanie względem drugiej osoby, w której celowo używając swojej przewagi, chcemy mieć kontrolę nad innym człowiekiem.

Przemoc w rodzinie przyjmuje różne formy – od przemocy fizycznej, takiej jak klapsy, uderzenia, kopanie i bicie, po znęcanie się psychologiczne, zastraszenie, ciągłe umniejszanie wartości i poniżanie oraz różne zachowania kontrolujące, jak izolacja osoby od przyjaciół i rodziny, śledzenie i ograniczenie poruszania się, dostępu do informacji i pomocy.

Większość ludzi styka się na co dzień z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie, ale nie zawsze ma „oczy szeroko otwarte” na tę sprawę. Wynika to z tego, że przez lata problem przemocy stanowił pewne tabu, które przyczyniło się do utrwalenia mitu, że należy prać brudy we własnym domu i nie wychodzić z tym na zewnątrz. Ale to jest wielki błąd, ponieważ taka postawa daje sprawcom przemocy niepisaną zgodę na stosowanie przemocy. Sprawca wtedy myśli tak: „Skoro osoba, którą gnębię, nikomu o tym nie powie, to czuję, że mam prawo znęcać się nad nią do woli, bo jestem bezkarny. Więc skoro mogę, to będę to robić nadal”.

Brak reakcji na przemoc wokół Ciebie,

to Twoja niema zgoda na nią!

Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na najbliższe otoczenie, nauczenie się umiejętności czytania między wierszami. Gdy zacznie się świadomie zwracać większą uwagę na wielorakie aspekty przemocy wokół nas, to zaczyna się tę przemoc samoistnie dostrzegać.

Oczywiście najłatwiej dostrzec przemoc fizyczną i seksualną, ponieważ pozostawia po sobie trwałe ślady w postaci siniaków czy skaleczeń. Dużo trudniej zweryfikować przemoc ekonomiczną czy psychiczną. Z 3 powodów”

– po pierwsze nie zostawiają po sobie, aż tak widocznych śladów,

– po drugie pokutuje tu właśnie mit o niemówieniu na zewnątrz o tym, co się dzieje w domu,

– i wreszcie po trzecie, ludzie nie wiedzą, w jaki sposób reagować na przemoc zarówno jako osoba jej doświadczająca, jak i świadek wydarzeń (czy przyjaciel, któremu się dana osoba zwierza).

I ten brak wiedzy w zakresie postępowania wobec osób doświadczających przemocy bardzo chcę zmienić.

Pozdrawiam serdecznie,

Aneta Styńska

Pomoc psychologiczna w Internecie

POLECAMY POMOC PRZEZ INTERNET

Psychologa i Seksuologa

Porada on-line jest doskonałym, rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie chcą bądź nie mają warunków, aby skorzystać ze stacjonarnej formy pomocy. Może to być spowodowane niepełnosprawnością, jak i zwykłym brakiem czasu, czy dużym oddaleniem od najbliższego specjalisty. Używając Internetu, możesz swobodnie, korzystać z porad specjalisty, wtedy kiedy Ci to odpowiada.

Jak to wygląda w praktyce?

Na początku zostaniesz poproszona o przedstawienie swojego problemu i opisanie go, dzięki czemu będziemy wiedzieli, gdzie tkwi przyczyna.

Następnie uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, a także propozycje i pomysły na to, co możesz zrobić, aby rozwiązać problem.

Doświadczony psycholog lub seksuolog zapozna się z Twoim problemem, potraktuje go poważnie, podpowie Ci sensowne i skuteczne rozwiązania, oraz doradzi jak najlepiej wcielić je w życie.

U nas masz pewność, że porada jest maksymalnie dostosowana do TWOJEJ sytuacji – to właśnie między innymi dzięki temu będzie ona tak skuteczna.

Zapewniamy Ci absolutną dyskrecję!

GWARANCJA SATYSFAKCJI

Jeśli z jakiegokolwiek powodu będziesz niezadowolona z naszych usług, możesz otrzymać zwrot swoich pieniędzy. Wystarczy, że w ciągu 10 dni od uzyskania porady nam o tym powiesz, a natychmiast zwrot swoich pieniędzy.

Nie ponosisz więc ŻADNEGO RYZYKA>>>

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: