wejdź na www.przemyslawpufal.pl

Sprzedawaj na www.sensownie.pl swojego ebooka i zarabiaj!

Zgłoś się>>>

A teraz parę słów instrukcji Pawła Sygnowskiego jak pisać ebooka:

 Dlaczego Ty także możesz napisać własnego ebooka?

Jak każdy przy podejmowaniu po raz pierwszy czynności, której nigdy wcześniej nie wykonywałeś, z pewnością masz wiele wątpliwości. Nie przesadzę mówiąc, że po prostu boisz się tego, co nowe i nieznane. Jest to najzupełniej normalna reakcja, ale oczywiście, nie jest to zbytnio pożądana reakcja ze względu na jej skutki. Dla jednych stres, poczucie ryzyka, nowości potrafi dodać skrzydeł, a niektórych może kompletnie zablokować i uniemożliwić podjęcie wykonywania danej czynności. Właśnie dlatego nie można przejść nad tym do porządku dziennego, ale trzeba zacząć działać.

Opierając się na swoich własnych doświadczeniach, rozmowach przeprowadzonych z innymi autorami ebookow oraz stosownymi materiałami, udało mi się zidentyfikować te najbardziej popularne obiekcje. Są to w kolejności od najpopularniejszej:

Ja nie potrafię pisać”

– jest to najpopularniejsza obiekcja i zarazem najłatwiejsza do pokonania.

Pamiętasz, jak we wstępie wspomniałem o tym, że od autora ebooka nikt nie wymaga wielkich umiejętności pisarskich, w stylu stworzenia porywającej fabuły, wartkiej akcji itd. Ebooki to w ponad 90% przypadkach publikacje „know-how”, czyli zawierające określone informacje na określony temat, a raczej rozwiązujące określony problem, lub problemy z określonej dziedziny.

Receptą na napisanie własnego ebooka, jest znalezienie jednej dziedziny życia, w której jesteś lepszy, od co najmniej 90% innych ludzi, którzy z tego powodu mają ogromny problem do rozwiązania, gdyż chcą być, mieć i wiedzieć to, co Ty, ale nie wiedzą, jak to zrobić. To już to wystarczy, aby napisać treść do swojego ebooka. Dlaczego? Po prostu Ty już wiesz, jakie problemy trapią osoby zajmujące się tą określoną dziedziną i prawdopodobnie także znasz rozwiązanie tych problemów. Teraz wystarczy napisać o tym poradnik, w tonie konwersacyjnym, a więc dokładnie takim, jakiego używasz w czasie pogaduszek z kolegami, aby czytelnik Twojego ebooka w czasie jego lektury czuł się komfortowo, wszystko zrozumiał i był w stanie wykorzystać Twoje informacje do rozwiązania swoich problemów – i to wszystko.

Ponadto zauważ, że przecież w swoim życiu napisałeś już sporo rzeczy. Wystarczy cofnąć się do czasów szkolnych, gdzie na 100% pisałeś wypracowania z polskiego, notatki z lekcji, referaty i tym podobne materiały. Skoro przebrnąłeś przez to wszystko, to nie masz żadnych przeciwwskazań ani usprawiedliwień, dla których nie mógłbyś napisać swojego ebooka. Wykorzystaj tą wiedzę i praktykę, którą masz i przelej to wszystko, co ważne oraz użyteczne na papier.

Temat, na który chce napisać ebooka, jest interesujący tylko dla mnie”.

Uwierz mi na słowo, że czymkolwiek byś się nie interesował, to gdzieś istnieje druga osoba, która także, jest zainteresowana tym samym. Jest wszystko jedno, co to jest, ale skoro, jest to coś, co interesuje Ciebie, to dlaczego by nie miało zainteresować jeszcze kogoś innego?

Oczywiście może być tak, że temat Twojego ebooka będzie interesował tylko bardzo wąskie grono osób, a jakiś inny temat zainteresuje bardzo szerokie grono osób. Jest to ważna kwestia, gdyż skutkuje to wielkością zainteresowania, a także potencjalnej sprzedaży Twojego ebooka. Jeśli wiesz, że Twoje zainteresowanie jest elitarne, to nie nastawaj się na masową, lawinową sprzedaż.

Spójrz na to z tej strony, że skoro piszesz ebooka na taki temat, to przecież możesz zażądać o wiele wyższej ceny za niego, niż za ebooka, który traktuje na bardzo popularny temat. Dlaczego?

Dlatego, że być może Twój ebook będzie pierwszą publikacją na taki temat, albo jedną z niewielu, podczas, gdy nowy ebook na popularny temat, to już „tylko” kolejny ebook na ten sam temat.

Tak, że na pewno istnieją ludzie zainteresowani tym samym, co Ty. Może ich być, albo bardzo mało – wtedy możesz ustalić cenę swojego ebooka na wyższym poziomie, albo jest ich bardzo dużo i wtedy musisz opuścić nieco z ceny, aby w dalszym ciągu być konkurencyjnym.

Ja nie mam czasu na pisanie ebooka”.

Kwestia czasu jest bardzo indywidualną sprawą. Jedni mogą mieć go bardzo dużo, a drudzy bardzo mało. Znane jest takie powiedzenie, że jak masz coś pilnego do zrobienia, to zwróć się z tym do kogoś bardzo zajętego, to ten ktoś zrobi to bardzo szybko, bo jeśli zwrócisz się z tym do kogoś kto ma bardzo dużo wolnego czasu, to wykonanie Twojego zadania także zajmie mu bardzo dużo czasu. Brak czasu – co może wydawać się nieco paradoksalne – może stanowić poważny atut w tym, abyś jednak napisał tego swojego ebooka w myśl zasady, że kto jest zajęty, ten robi rzeczy bardzo szybko. Jeśli jednak uprzesz się, że tak nie jest, to przeczytaj rozdział o metodach tworzenia ebooka, gdyż znajdziesz tam kilka sposobów, których zastosowanie sprawi, że będziesz miał gotowego ebooka i nawet nie poświęcisz ani chwili na jego napisanie.

Ponadto polecam także lekturę wywiadów z twórcami ebookow, aby poznać wykorzystywane przez nich sposoby na znalezienie czasu na napisanie ebooka, a niektórzy z nich, to bardzo zajęte osoby.

Ja nie znam się na komputerach”,

więc jak mogę napisać własnego ebooka. Pisanie treści ebooka wymaga od Ciebie tylko i wyłącznie umiejętności pisania na klawiaturze komputerowej oraz tworzenia dokumentów w jakimś Edytorze tekstowym. Od biedy wystarczy Ci zwykły notatnik w komputerze i to generalnie wszystko. Jeśli jednak chcesz zawrzeć w swoim ebooku jakieś tabele, wykresy, ilustracje, zdjęcia, to trzeba się będzie troszkę podszkolić z obsługi jakiegoś edytora tekstowego, ale to nic strasznego i nic bardzo trudnego. Ewentualnie zawsze możesz poprosić o pomoc kogoś bardziej zorientowanego w tych sprawach.

Jednakże to nie jest najważniejsze w tym wszystkim.

Najważniejsze, jest to, że aby napisać własnego ebooka nie musisz się znać na komputerach w tym sensie, że wiesz, co się w nim dzieje, tam w środku; że potrafisz programować, tworzyć skomplikowane dokumenty itd. Nic z tego. Pisanie na klawiaturze, świadomość tego, co chcesz napisać i pisanie w notatniku, lub edytorze tekstowych wystarczy Ci w 100%.

Mam nadzieję, ze po lekturze tego tekstu udało Ci się całkowicie pokonać lub ograniczyć w większym stopniu wszelkie swoje obiekcje, czyli powody, dla których nie mógłbyś napisać własnego ebooka.

 Pierwsza część wpisu tutaj>>>

Sprzedawaj na www.sensownie.pl swojego ebooka i zarabiaj! Zgłoś się>>>

 

 

 

<<<ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I ODBIERZ DARMOWE BONUSY>>>

 

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: