wejdź na www.przemyslawpufal.pl

Sprzedawaj na www.sensownie.pl swojego ebooka i zarabiaj!

 Zgłoś się>>>

A teraz parę słów instrukcji Pawła Sygnowskiego jak pisać ebooka:

Pisanie ebooka chyba najłatwiej porównać do czynności sportowej.

Jej wykonanie wcale nie zależy przede wszystkim od talentu, czy posiadanych umiejętności. Jest to głownie bardzo skrupulatna i ciężka codzienna praca, która stanowi tutaj klucz do sukcesu.

Oczywiście nie istnieje żadna magiczna formuła na napisanie takiego ebooka, jakiego chcesz. Tak samo, jak nie istnieje formuła na napisanie bestsellerowej książki. Jedyne co można zrobić, to w jak największym stopniu zwiększyć szanse swojego ebooka na rynku, czyli uczynienie go lepszym od konkurencji, atrakcyjniejszym dla swoich klientów itp.

Poniżej znajdziesz plan, którego trzymanie się pozwoli zwiększyć szanse Twojego ebooka na stanie się bestsellerem. Plan został przygotowany, jako zestawienie poszczególnych punktów sformułowanych w postaci pytań ogólnych dotyczących określonych kwestii pisania ebooka. Odpowiedzią na dany punkt/pytanie jest zbiór różnorakich sugestii, wskazówek i zaleceń.

Rzeczony plan został napisany w oparciu o własne oraz cudze doświadczenia, bo raz, że człowiek się uczy najlepiej, najtrwalej i najszybciej na własnych błędach, a dwa, że najlepszą, choć stosunkowo trudną rzeczą, jest uczenie się na błędach innych.

Sporządzając ten plan korzystałem niemalże z całej przedstawionej na zakończenie tego ebooka bibliografii.

Pamiętaj, że pisanie własnego ebooka, to bardziej nauka, niż sztuka. Nie istnieją żadne wytyczne, których koniecznie musisz się trzymać. Nie ma żadnych zaleceń w stylu „musisz to zrobić”.

Wszystko ustalasz sam i o wszystkim także decydujesz sam.

Stwarza to taką sytuację, że najpierw radzę dokładnie zapoznać się z poniższym planem oraz obszernymi omówieniami poszczególnych punktów.

Następnie dobrze by było, abyś wybrał, które punkty będą ważniejsze w przypadku Twojego ebooka np. możesz doskonale wiedzieć, dla jakich osób Twój ebook będzie skierowany i które przez to będą zainteresowane jego kupnem; ale możesz nie wiedzieć, w jakiej formie opublikować swojego ebooka, albo jak go wydać; albo też możesz mieć już gotowego ebooka i właśnie zaczynasz się zastanawiać, kto go u licha od Ciebie kupi i setki tym podobnych problemów.

Poniżej znajdziesz rzeczony plan podzielony na poszczególne kroki do wykonania, a dalej dokładne ich omówienie.

● Dlaczego chcę napisać ebooka? Po co?

● Dlaczego Ty także możesz napisać własnego ebooka?

● O czym chcę napisać własnego ebooka? Jak znaleźć swoje miejsce na rynku? Czy istnieją ludzie zainteresowani tym tematem? Jakie mają problemy?

Czego nie wiedzą, nie umieją? Co chcieliby zmienić?

● W jaki sposób stworzysz własnego ebooka?

● W jaki sposób go wydasz? W jakiej formie go opublikujesz?

● Gdzie będziesz sprzedawał swojego ebooka?

● Teraz (dopiero!) zaczynasz pisać naprawdę ebooka.

Omówmy teraz poszczególne kroki, zaczynając od:

Dlaczego chcę napisać własnego ebooka? Po co?

Pierwsze, podstawowe i chyba najtrudniejsze, jakie tylko może być pytanie. Dlaczego chcesz napisać własnego ebooka? Zdawałoby się, że odpowiedź powinieneś już znać zanim zakupiłeś tego ebooka, bo przecież chcesz z niego dowiedzieć się, jak napisać własnego, więc masz już jakiś określony cel, który chcesz za jego pomocą spełnić. Być może, jest tak, że odpowiedź na to pytanie, jest gdzieś głęboko ukryta w Tobie i tylko czeka, aby ją wydobyć na światło dzienne. Spróbujmy rozważyć kilka opcji: dlaczego mógłbyś chcieć napisać własnego ebooka?

Dla pieniędzy. Nie wiem, jak to wygląda u Ciebie, ale zdecydowana większość osób decydujących się na napisanie własnego ebooka robi to z powodu pieniędzy. Już mówiliśmy o różnicy pomiędzy zarobkami autora książki, a ebooka. Dla zupełnie nowych autorow o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wydanie ebooka, zamiast książki. Dla autorów uznanych [czyli tych będących „na dorobku”] w dalszym ciągu może się opłacać pisać książki, ale dla reszty nie. Dlaczego? Po prostu sprzedając bardzo duże ilości książek z małą marżą [tantiemą autorską], może uzyskać bardzo rozsądny dochód. A sprzedając małe ilości książek, z bardzo małą marżą, uzyska się tylko bardzo mały dochód.

Dlatego lepiej napisać ebooka, którego nakład [jeśli można użyć w stosunku do niego takiego słowa] będzie mały, ale Twój zarobek na jednym egzemplarzu będzie duży, więc i całość będzie wysoka. I oto chodzi.

Może nieco zboczyliśmy z tematu, ale już wracamy. Skoro chcesz zacząć zarabiać pieniądze lub też zwiększyć swój obecny dochód, to zapewnią Ci to ebooki. Ebooki same w sobie generują tylko jeden rodzaj dochodu – tzw. dochodu pasywnego, czyli dochodu, który uzyskujesz wiele razy za raz wykonaną pracę. Tantiema autorska [a więc ta część ceny ebooka, która jest Twoja, która stanowi Twoje wynagrodzenie] stanowi podstawę tego dochodu pasywnego.

Cała kwestia sprowadza się do tego, aby jak najdokładniej określić, jakie dochody Cię interesują. Rzecz nie polega wcale na tym, aby zażyczyć sobie zarabiać kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie ze sprzedaży jednego ebooka, gdyż nie jest to zbytnio aktualnie realne w Polsce i nawet nie ma nikogo, kto by zarabiał coś porównywalnego do takiej sumy, a więc trzeba zejść trochę niżej we własnych oczekiwaniach. Jakie zarobki są najzupełniej realne w przypadku własnego ebooka? Analizując własne dochody oraz dochody innych autorów mogę powiedzieć, że zarobki kształtujące się w przedziale od 1 tysiąca złotych do 1,8 – 2 tysięcy złotych miesięcznie są jak najbardziej realne.

Mam nadzieję, że nie zmniejszyłem Twojego apetytu w tym momencie. Nie wiem, skąd jesteś, kim jesteś i jaką ma dla Ciebie wartość 1 tysiąc złotych, ale dla większości jest to już naprawdę coś. Popatrz na to z tej strony: aby zarobić takie pieniądze w ciągu miesiąca prawdopodobnie musiałbyś przepracować około 160 godzin i ta praca raczej by się sprowadzała do siedzenie w biurze.

Pisząc własnego ebooka możesz go sam stworzyć w ciągu tych 160 godzin i następnie zarabiać na nim – już absolutnie nie mając z nim do czynienia – przez kolejne 16 miesięcy ten tysiąc złotych. Czy to nie byłoby warto? Ja myślę, że absolutnie tak.

Nie zapominaj jeszcze o tym, że zarobki autorów ebookow ciągle rosną i jeśli dzisiaj realne, jest te 1,5 tysiąca miesięcznie; to za jakiś czas: może to już być drugie tyle, a nawet więcej.

Tak, że jeśli chcesz napisać własnego ebooka dla pieniędzy, to jaki dochód absolutnie i realnie patrząc na sprawę, będzie Cię zadowalał?

Dlaczego uświadomienie sobie przyczyn, które skłaniają Cię do napisania własnego ebooka, jest takie ważne, że stanowi to pierwszy, podstawowy, a więc najważniejszy punkt w planie napisania własnego ebooka? Powod, jest dosyć prozaiczny. Po prostu, jeśli nie będziesz wiedział, dlaczego coś robisz, to jak tylko pojawią się jakieś poważne trudności (a tego możesz być pewny, że prędzej, czy później się pojawią), to będzie Ci zbyt łatwo zrezygnować. Za to z kolei, jeśli będziesz miał pełną świadomość, po co to robisz, co chcesz dzięki temu osiągnąć – będzie Ci trudniej zrezygnować i łatwiej przejść przez wszelkie koleiny losu.

Zabaw się w quiz ze samym sobą, żeby ustalić, jaki jest powód – czyli: Twoja cena – napisania własnego ebooka.

Chcesz napisać własnego ebooka bo:

● chcesz dobrze na nim zarobić? [przeczytaj jeszcze raz od początku ten tekst u o wysokościach zarobków] Dobrze – to znaczy ile? Jaki poziom dochodu będzie Cię zadowalał? Czy to ma być miesięcznie, czy rocznie? Chcesz zarabiać tylko w złotówkach, a może także w euro i w dolarach? Jeśli tak, to trzeba będzie się rozejrzeć po zagranicznych wydawnictwach, a nie koncentrować się tylko na naszym rodzimym podwórku.

● chcesz zostać kimś znanym, sławnym i podziwianym?

Może chcesz zostać polskim królem ebookow? Najlepiej zarabiającym pisarzem ebookow w Polsce?

Skoro mowa o zarabianiu pieniędzy, to zastanów się, w jaki sposób będziesz chciał je wydać? Czy jakikolwiek problem sprawi Ci wyobrażenie sobie tych wszystkich wspaniałych rzeczy, które będziesz mógł sobie kupić, jak tylko Twój ebook stanie się bestsellerem.

Czy planujesz zarobić tyle, aby kupić sobie nowe ubranie, nowy telefon, komputer, czy nawet nowy samochód, to nie jest istotne.

Ważne, jest to, aby dokładnie i konkretnie wiedzieć, czego się chce. Skoro to ma być nowe ubranie, to jakie, jakiej firmy, gdzie je kupisz, ile ono kosztuje, czy Ci na pewno pasuje, jaki kolor itd.

Jeśli to ma być nowy telefon, to jaki model, marka, kolor, funkcje, obudowana, akcesoria, w jakiej sieci itd.

Podsumowując ten wątek: pamiętaj, żeby bardzo dokładnie ustalić, na co wydasz zarobione na sprzedaży swojego ebooka pieniądze. Nie na zasadzie chciałbym nowy telefon, tylko konkretnie jaki, z czym, gdzie go kupisz i dokładnie za ile, czyli ile będziesz potrzebował pieniędzy na jego zakup.

Jak już się z tym uporasz, zacznij sobie wyobrażać, że Twój ebook jest w sprzedaży, że ludzie zaczynają się o niego bić, jego sprzedaż bije rekordy, Ty zarabiasz, masz już tyle, że wystarczy na ten wymarzony telefon, idziesz do salonu i go kupujesz. Wyobraź sobie, że już masz ten telefon, że on jest Twój. Zobacz: jak dzwonisz z niego, jak chwalisz się znajomym itp. Ważne, żeby robić to regularnie i tym samym motywować się do pracy (czyli do napisania takiego ebooka, który Ci to da). Jest to tzw. technika wizualizacji. Bardzo pomocna i skuteczna w osiąganiu własnych celów i zamierzeń.

Warto, więc poświęcić nawet cały dzisiejszy dzień, a nawet i cały tydzień – żeby pomyśleć i zastanowić się, po co chcesz zacząć pisać własnego ebooka. Jak tylko ustalisz powody, pozostanie Ci tylko jedno: jak najszybciej ukończyć pracę i osiągnąć to, co chcesz.

Chociaż być może wydaje Ci się, że to nie jest wcale najważniejsze, to pod żadnym pozorem nie pomijaj tego punktu.

Większość osób nie koncentruje się na tym, żeby dowiedzieć się, dlaczego chcą napisać własnego ebooka, ale na tym, jak go napisać. To nie jest do końca tak. Bez świadomości „dlaczego?”,

odpowiedź na pytanie „jak?” – nic Ci nie da, będzie niekompletna.

Nie pomijaj i nie zapominaj o tym punkcie.

 Część II wpisu tutaj>>>

Sprzedawaj na www.sensownie.pl swojego ebooka i zarabiaj!

Zgłoś się>>>

 

 

 

<<<ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I ODBIERZ DARMOWE BONUSY>>>

 

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: