wejdź na www.przemyslawpufal.pl

Twój obowiązek

I znowu większość z nas myśli, że ktoś odwali za nas brudną robotę, że ktoś rozwiąże za nas problemy nasze i naszych rodzin.

Nie zdejmuję z państwa żadnych obowiązków, w tym uchwalania takiego prawa, które uniemożliwi handel dopalaczami. Jak to się często mówi, mamy demokrację, większość obywateli nie chce, żeby te niebezpieczne specyfiki znajdowały się w swobodnym handlu. I państwo ma o to zadbać.

Po raz kolejny odnoszę jednak wrażenie, że część rodziców po prostu czeka aż zakażą dopalaczy, a ich dziecko po prostu po nie nie sięgnie. A ja mówię: jak nie dopalacze, to inne narkotyki. To alkohol. To inne uzależnienie. Problem bowiem nie leży w dostępności substancji uzależniających, a w nas samych.

Od kilkunastu lat wciąż mam do czynienia z rodzicami, którzy chcieliby zrzucić swoje obowiązki na innych, instytucje, państwo. Teraz obserwuję to samo: zakazać tego czy tamtego i… Ma jeden z drugim przeświadczenie, że dziecko jest bezpieczne, że będzie zdrowe. A to część naszych rodzin, delikatnie mówiąc, niedomaga.

Znowu apeluję: zacznijmy od siebie. Na tej stronie znajdziesz tyle tekstów, tyle przykładów, że jak się chce, to można. Sam pokonałem w swoim życiu wiele ograniczeń, przeszkód, tkwiących we mnie i nie dam się przekonać, że nie można spróbować, że nie trzeba walczyć. Nie oglądaj się więc na tych czy innych, pracuj nad sobą, uzdrawiaj swoje relacje z rodziną z innymi ludźmi. Uświadomienie sobie, ile zależy od Ciebie, to tylko początek, pierwszy krok, ale bez niego nie będzie nigdy następnych.

<<<ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I ODBIERZ DARMOWE BONUSY>>>

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: