wejdź na www.przemyslawpufal.pl

Większość z nas uważa pracę za stresującą.  I niczym pójdziemy na urlop, już myślimy o tym, co będzie jak wrócimy. Koszmar.

Być może dlatego jest wśród nas tylu zwolenników jak najszybszego przejścia na emeryturę.

Jak więc to zrobić: jak wrócić z urlopu i nie zwariować?

1. Nie odkładaj prac na czas po urlopie. Lepiej zrobić wszystko co się da przed nim, niż później próbować nadrobić zaległości i wykonać dodatkowo aktualną pracę.

2. Znajdź zastępcę albo poproś o niego szefa. Zastępca wykona Twoje zadania w czasie Twojej nieobecności. Po powrocie będziesz miał mniej na głowie.

3. Urlop musi być odpowiednio długi: minimum dwa tygodnie zapewnią Ci jako taki wypoczynek. W czasie krótszego nie zdążysz nawet odetchnąć i spróbować zapomnieć o pracy. Zostaw sobie jednak parę dni urlopu na niespodziewane wydarzenia.

4. Będąc na urlopie wyłącz telefon, komputer i spróbuje nie myśleć o pracy.

5. Po powrocie z urlopu do domu, nie idź od razu do pracy. Daj sobie minimum dwa dni przerwy, aby przestawić się na inny tryb życia.

6. Znajdź jasne strony powrotu do pracy. Może są ludzie, których lubisz? Może nawet lubisz to, co robisz? Pomyśl o robocie i jej pozytywach, z pewnością jakieś znajdziesz.

7. Przygotuj sobie pierwszy dzień w pracy od strony logistycznej. Przygotuj ubrania, dokumenty, papiery, przestaw strefę czasową w telefonie, nastaw budzik.

8. Wdrażaj się powoli. Niestety często po powrocie z urlopu jest jeszcze więcej pracy niż przed pójściem na niego. Nadrabiaj jednak zaległości powoli się rozpędzając, nie próbuj zrobić wszystkiego od razu.

9. Zaplanuj urlop w takim terminie, aby po powrocie nikogo nie musieć zastępować. Może to być trudne, ale nie jest niemożliwe. Na przykład można brać urlop po wszystkich innych pracownikach.

10. Nie przestawaj odpoczywać po powrocie z urlopu. Znajdź czas na odpoczynek i relaks, na wysiłek fizyczny, ulubione hobby. „Przedłużaj” sobie urlop choćby co wieczór o godzinę.

Życzę naprawdę miłego powrotu do pracy!

 

 <<<ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I ODBIERZ DARMOWE BONUSY>>>

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: