wejdź na www.przemyslawpufal.pl

Jak odnieść sukces?

Czym tak właściwie jest sukces?

Słowo sukces jest często wykorzystywane.– jest to wartościowy ideał, do którego dążysz. Sukces nie jest milionem dolarów, wierz mi, spotkałem milionerów, którzy nie nazywają siebie ludźmi sukcesu. Sukces nie jest wystąpieniem w telewizji, nie jest też mega – hiper sprzedażą.

Sukces jest drogą, którą sobie obrałeś i zaplanowałeś, to jest definicja tego słowa. Sukcesem odniósł nauczyciel, który chciał być zawsze nauczycielem, człowiekiem sukcesu jest ogrodnik, ponieważ robi to, co lubi. Człowiekiem sukcesu jest kobieta, matka i żona, ponieważ zawsze chciała nią być.

Niesamowite osiągnięcia zwykłych ludzi

Jakże ważny jest podtytuł tego seminarium. Pytałem Cię wcześniej, czy wierzysz w przypadek, jeśli nie przeczytałeś uważnie, dałem już swoją odpowiedź. Nie wierzę w przypadki, zbiegi okoliczności. Jeśli Ty wierzysz, Twoim życiem kieruje przypadek, jednak pewnego dnia spojrzysz za siebie i będziesz czekał na przypadek, który nigdy Cię już nie popchnie do przodu i co wtedy zrobisz? Zaczniesz obwiniać te przypadki i okoliczności? Oczywiście, że nie, bo one nie istnieją, zaczniesz winić państwo, polityków, ekonomię, najbliższych.

Ponad 90% ludzi sukcesu zaczynało od zera. Kończyli szkoły, czasem ich nie kończyli, zaczynali pracę, czasem od razu zakładali swoje biznesy lub co gorsza byli osobami bez zajęcia mającymi czas, ale nie mającymi pieniędzy. Jednak jak to się dzieje, że te wszystkie wartości, umiejętności, doświadczenie w końcowym etapie sięgania po najwyższe laury, nie miały znaczenia?

Ważnym pytaniem jest, czy posiadasz wystarczająco dużo czasu?

Każdy człowiek na tej planecie posiada nie mniej i nie więcej jak 24 godziny na dobę, co daje nam 1440 minut, co przekłada się na 86 tysięcy sekund.

A gdybym Ci powiedział, że możesz zwiększyć ilość czasu, a dzięki temu zwielokrotniłbyś zyski i w krótkim czasie osiągnął więcej, stał się bardziej skuteczny w swoich działaniach?

Dobrze wiesz, że nie można mieć więcej czasu. Skoro więc nie ma więcej czasu, to dlaczego tak napisałem? Bo w głębi duszy wiesz, że masz więcej czasu na to, co naprawdę jest ważne dla Ciebie. Jeśli trochę przebudujesz swoje życie, może teraz nie wiesz jak, ale część Ciebie wie.

Czym jest czas? Czas to uczucia, to emocje. Zobacz – jeśli robisz to, co lubisz, nagle minuty zamieniają się w godziny.

To nie przypadek, że mężczyźni i kobiety osiągają „szczyty dawno zasypanych gór”.

Czym jest Pełen Sukces?

Zanim zaczniemy, musimy się skupić na 6 najważniejszych punktach sukcesu. Dla wszystkich są one takie same. Słyszałem to setki razy i setki razy analizowałem. Mówi o tym Zig Ziglar w swoim „Born to Win”; Brian Tracy w „Psychology of Achievement”, przekazuje to również Anthony Robbins w swoim „Power to Influence”.

1. Spokój ducha.

Wszyscy najwięksi przywódcy duchowi, psychologowie, filozofowie pokazują, jak można osiągnąć upragniony spokój ducha. Innymi słowy – mówiąc „spokój ducha”, mam na myśli: wolność od strachu, wolność od gniewu, wolność od winy. Jest to zresztą największy problem XXI wieku.

Chodzi o to, że kładziesz się spać ze spokojem ducha i wstajesz z takim samym pozytywnym nastawieniem.

2.Zdrowie oraz wysoki poziom energii witalnej.

Gdy nie mamy zdrowia, samopoczucie jest niskie, nigdy nie będziemy w pełni się cieszyć życiem. Nie osiągniemy także nigdy spokoju ducha.

3.Stosunki międzyludzkie.

To jak zachowujemy się w stosunku do innych. Jak bardzo jesteśmy pomocni, lubiani.

4.Finansowa wolność.

Pod pojęciem finansowa wolność mamy na myśli, że masz tyle pieniędzy, że nie musisz się o nie martwić. Dla jednej osoby to będzie 40 tysięcy rocznie, dla innej 500 tysięcy rocznie. Głównym założeniem jest jednak to, że nie martwisz się tutaj o przetrwanie do „pierwszego”. Nie można cieszyć się życiem, gdy martwisz się, skąd weźmiesz pieniądze na zapłacenie rachunków.

5. Cele i ustalone wartości.

Żeby w pełni funkcjonować jako ludzie musimy mieć cele, do których dążymy i znać wartości, które reprezentujemy.

6. Samorealizacja, którą Maslow określił w swojej piramidzie potrzeb. Cokolwiek jesteś w stanie sobie wyobrazić o sobie, możesz to osiągnąć. Czy realizujemy swój pełen potencjał?

Żyjemy w najbardziej bogatym okresie historii, jaki ludzkość zna.

Nasz standard życia jest tak wysoki, że 50 lat temu moglibyśmy tylko pomarzyć o takim. Jednak są ludzie, którzy żyją w krańcowej desperacji, są niezadowoleni ze swojej pracy, niezadowoleni ze swojego życia, rodziny, znajomych, palą, piją za dużo. Dlaczego tak jest? Rodzimy się bez podręcznika. Wyobraź sobie, że obok Ciebie siedzi fachowiec, który dostarczył Ci instrukcję obsługi i krok po kroku pokazał, jak wgrać najnowsze oprogramowanie oraz jak po tym systemie swobodnie się poruszać. Gdy zaczniesz poruszać się jak ekspert, zrobisz postępy w Twojej pracy, jakość i ilość wyników osiąganych będzie się stale zwiększać.

Przykłady:

Vincent Van Gogh

W swoim życiu sprzedał tylko dwa obrazy – na dodatek obydwa swojemu bratu! Wszyscy współcześni mu artyści wyśmiewali się z jego techniki malarskiej, wmawiali mu wręcz, że jest prymitywna. On wierzył w swój talent i w swoją wizję.

Fred Astaire

Podczas pierwszego testu umiejętności scenicznych Freda Astaire’a agent przyglądający kandydatów napisał notatkę: „Nie potrafi grać. Nie potrafi śpiewać. Trochę tańczy.”

Margaret Mitchell

Wydała tylko jedną książkę w swoim życiu…, ale co to była za książka! Jej „Przeminęło z wiatrem” wygrało nagrodę Pulitzera w 1939 roku, a film nakręcony na kanwie powieści stał się najpopularniejszym filmem w historii kina. Większość ludzi nie wie jednak, że książka „Przeminęło z wiatrem” została odrzucona przez 32 wydawców!

Mimo, że była nieśmiałą, spokojną osobą, wierzyła tak mocno w wartość swojej książki, że w końcu dotarła do wydawcy, który ujrzał w powieści to, czego nie dostrzegło 32 poprzednich wydawców!

Mój ulubiony przykład Alberta Einsteina

Był dzieckiem o opóźnionym rozwoju: niektórzy z jego nauczycieli byli przekonani, że jest tępakiem! Nie mówił przed czwartym rokiem życia i nie potrafił czytać przed siódmym. Jeden z nauczycieli wystawił mu taką cenzurkę: „Wolno myśli, nie potrafi się bawić i cały czas pogrążony jest w dziecięcych marzeniach”. Z jednej szkoły nawet go wyrzucili, a do drugiej nie chciano go przyjąć. Wiemy dziś, że był jednym z największych myślicieli XX wieku.

Gdy słucham opowieści o takich ludziach jak on, którzy zrealizowali swoje marzenia, ponieważ wierzyli w siebie – przypominają mi się słowa Eleonor Roosevelt „Nikt bez Twojej zgody nie może sprawić, że poczujesz się gorszy”.

Ci ludzie, o których opowiedziałem, nie poddali się po pierwszych słowach krytyki. Gdyby tak się stało, to nasz świat byłby uboższy o tych wspaniałych ludzi i ich dzieła.

Na podstawie: Nikodem Marszałek „Odrodzenie Feniksa. Poznaj sekrety zwykłych ludzi którzy osiągają niezwykłe rezultaty i uwolnij śpiącego w Tobie olbrzyma”>>> 

 

 

<<<ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER I ODBIERZ DARMOWE BONUSY>>>

 

 

Reklamy

Skomentuj artykuł! Dziękuję!

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: